זהירות! אחסון תכולה במכולות

אחסון במכולה סכנה

ענף שירותי האחסנה נהנה מביקוש הולך וגובר. ישנם מספר רב של גורמים שגורמים לביקוש המואץ בשנים האחרונות כאשר מחירי הדיור הם ככל הנראה הגורם המרכזי לכך. בסקר שבוצע בשנים האחרונות נמצא שתדירות מעברי הדירה של משפחה בישראל נמצא בתקופה הזאת בשיא כל הזמנים. משמע תושבי ישראל עוברים כיום יותר דירות במהלך חייהם ביחס לעבר. נתון מעניין נוסף מתייחס לחוזי השכרת הדירות שנחתמים בשנים האחרונות. אם בעבר נהוג היה לשכור דירה למספר שנים, כיום כמעט של ניתן למצוא מישהו שחתם על חוזה שכירות ליותר משנה אחת…

אי הוודאות והיציבות שמתוארת, מביאה למצב שבו שירותי ההובלות ומעברי הדירה כיום, פורחים יותר מבעבר וכמו שאמרו חכמים – היכן שיש ביקוש – תמיד יהיה מי שימצא דרך לתרגם את זה לכסף ושירותי אחסנת תכולת הדירות במקרה זה אינם שונים.

ענף שירותי האחסנה בישראל לפרטיים

כיום מצויים בישראל עשרות מחסנים שמיועדים לאחסון תכולת דירה. מספיק חיפוש קצר בגוגל על מנת להבין שאיתור מחסן מתאים באזור המגורים, לא צריכה להיות בעיה גדולה כל כך. יחד עם זאת, אנו מעוניינים לנצל את השורות הבאות על מנת להסביר שלא כל שירותי האחסנה דומים אחד לשני. השוני בה לידי ביטוי במספר גורמים ולעתים הגורמים הללו יכולים להשפיע על שלום התכולה והכיס של כל מי שמעוניין לאחסן את תכולת ביתו ולא משנה לאיזה פרק זמן.

אחסון תכולת דירה במכולות

נקדים ונאמר שגם חברת תיבת נח מציעה שירותי אחסנה במכולות לצד שירותי אחסנה ביחידות פרטיות. אחסון במכולות יכול להיות פתרון מעולה לאחסנה של פריטים ספציפיים למדי כגון אחסון סחורה יבשה אך מניסיוננו למדנו (ונרחיב על כך בהמשך) שאחסנה במכולות בשום אופן אינה מתאימה לאחסנה של תכולת דירה.

אנו מבססים את הקביעה הזאת על מספר נקודות אובייקטיביות:

חשיפה לטמפרטורות קיצוניות

מכולה עשויה מברזל שאינו מבודד חום וקור. עובדה זו גורמת לכך שבחודשי הקיץ, הטמפרטורה במכולה עולה באופן קיצוני ובחורף היא יורדת באותו האופן. כל זה לא היה מעניין אתכם אם הייתם צריכים לאחסן קרטונים לדוגמה אך אם חשבתם להכניס אל המכולה מוצרי חשמל לבנים (כדוגמת מקרר, מכונת כביסה וכדומה), כדאי שתדעו שאתם חושפים אותם לסכנות ממשיות ככל שתקופת האחסנה גבוהה יותר. חלק מהתופעות שנגרמות בעקבות הטמפרטורות הקיצוניות באות לידי ביטוי בהצהבה של מוצרי החשמל ופגיע ממשית בריהוט שעשוי עץ (מתנפח ומתעוות).

נזקי חום ברהיטים

אוורור המכולה

מי מאתנו לא נתקל לפחות פעם אחת בהוראה “נא לשמור במקום קריר ויבש”? למשפט הזה משקל רב גם כאשר מדובר באחסון תכולת דירה והייתי מוסיף למשפט – נא לשמור במקום קריר, יבש ומאוורר… בנזקים שיכולים להיגרם כתוצאה מטמפרטורות קיצוניות כבר דנו – מה שמשאיר אותנו עם נושא האוורור.

מעצם הייעוד שלה, הובלת סחורות יבשות באופן בטוח, המכולה מספקת סביבה אטומה. לא תמצאו בה חלון או אמצעי אחר לתחלופת אוויר. נקודה זו קריטית כאשר מדובר באחסנה של תכולת דירה. היעדר אוורור עשוי לגרום להצטברות של לחות ואף תחב ופטריות! תוסיפו למשוואה הזאת את העובדה שפריטים רבים נמצאים בתוך שקיות ותקבלו את הדרך לבישול מהיר בתנאים קיצוניים. כשמדובר בבגדים או בפרטי הריהוט שלכם זה הדבר האחרון שאתם צריכים.

מכולות
מכולות

שמירה על תכולת הדירה שלכם

מבלי להכליל, כאשר מדובר באחסנה במכולות האבטחה של המקום מוטלת לא אחת בספק. מספיק לקרוא את פסק הדין בעניין אחסון תכולתם של מפוני גוש קטיף על מנת להבין שלאבטח מכולה שמצויה בשדה כלשהו, קשה הרבה יותר מאשר לאבטח מתחם שמיועד ומתוכנן לאחסון של תכולת דירה. בחברת “תיבת נח” עושים מאמצים ומשקיעים סכומי כסף ניכרים על מנת להבטיח סדרי אבטחה שמתאימים לתכולה אישית של דירה.

גישה לתכולה

מכולה תוכננה כך שיהיה נוח להעמיס עליה סחורה ולשנע ממקום למקום ומי שתכנן אותה לא לקח בחשבון שיכול להיות שתצטרכו להגיע מעת לעת כדי להוציא או להכניס חפצים.

בעוד שביחידות אחסון פרטיות אתם יכולים להגיע מתי שתצטרכו על מנת להוציא או להכניס ציוד באופן מהיר ונוח, במכולה העניין יכול להיות מורכב מפני שכדי להגיע אל החפצים שנמצאים באמצע או בסוף המכולה, צריך לרוקן כמעט את כולה.

אחסון במכולה לא תמיד זול יותר

הסיבה לכך נעוצה בעובדה שהשכרת מכולה תהיה לרוב של נפח קבוע מפני שזה הגודל של המכולה ולכן תצטרכו לשלם עבור נפח אחסנה שלא בטוח שתצטרכו.

לדוגמה, אם אתם צריכים נפח אחסנה של 10 קוב, מדוע לשכור מכולה בנפח של למעלה מ-30 קוב? מדובר בבזבוז כסף שמייקר את השירות ובשורה התחתונה נותן לכם פחות נוחות ומקצועיות בהרבה יותר כסף.

ניהול מתחם האחסנה

אחסנה של תכולה מצריכה הרבה יותר מסתם השכרת מחסן. לא כולם מודעים לנקודה שעל מנת לספק שירותים סבירים (שלא לדבר על שירות אחסנה ברמה גבוהה), יש צורך בניהול מוקפד של המתחם. כולנו שמענו על גני האירועים שפועלים ללא היתר וכתוצאה מכך נאלצו ביום בהיר להפסיק את פעילותם. מי נפגע? אותם זוגות שתכננו לחגוג את האירוע שלהם.

שירותי האחסנה דומים בנקודה זו מאחר שמתחם אחסנה שאינו מחזיק בהיתרים מתאימים יכול להיות העסק הבא שיסגר על ידי הרשויות. מי יפגע מכך? הלקוחות שעושים שימוש בשירותי האחסנה. אמנם לא מדובר כאן בביטול אירוע אך למי יש כסף מיותר וזמן על מנת לאתר שירותים חלופיים ולהוביל את החפצים, שלא לדבר על מצב שבחרתם לאחסן את תכולת הדירה בעקבות נסיעה עסקית מעבר לים.

ישנן נקודות נוספות שספק אם שירותי האחסנה במכולות יכולים לעמוד בהן מפאת התנאים ההתחלתיים שלהם (מאחר שאינם נועדו מלכתחילה לאחסנה של תכולת דירה). לדוגמה, סידורי אבטחה מפני עשן ושריפות, ביצוע הדברה יזומה אחת לחודש לפחות שכן כמה יכולה להיות יעילה הדברה במקום פתוח? נשאיר לכם לענות על השאלה.

בנוסף יש עוד נקודות שהופכות את שמירת התנאים המינימליים ההכרחיים לכמעט בלתי אפשריים.

לאור ניסיוננו, אנו מאמינים שאחסון שמכולות פשוט לא מתאימות לאחסון תכולת דירה. למכולות יש יתרונות רבים כאשר מדובר באחסון ושינוע של סחורות אך כשמדובר בפריטים אישיים, מוצרי חשמל לבנים ואחסון של רהיטים, אתם צריכים שירות שונה, כזה שמשלב יחידות אחסנה מסודרות שפועלות ברישיון מלא ומספקות שירותי אבטחה, הדברה וניהול מתקדמים, מה גם שההפרש במחיר נמוך במיוחד אם בכלל.

חברת תיבת נח מתמחה באחסון תכולת דירה ובאחסנה של סחורות. נציגינו עומדים לשירותכם וישמחו לספק לכם ייעוץ והצעת מחיר ללא התחייבות מצדכם. החברה מציעה שירותי אחסנה במרכז, כל מתחמי האחסנה מציעים שירותי ברמה גבוהה במיוחד וממוקמים באזורים מרכזיים בעלי גישה. ניתן להתרשם משירותי האחסנה בראשון לציון או משירותי האחסנה בחולון כדי להבין שגם אתם יכולים ליהנות מלמעלה מעשרים שנות פעילות של חברתנו.

כתבות שעשויות לעניין אתכם