פירוק רהיטים באחסנה

שימוש בניילון נצמד לאריזת סלון

שוקלים לפרק את הרהיטים לפני אחסנון שלהם במחסן או בחברת אחסנה? פירוק נכון של רהיטים יכול לחסוך לכם כסף ולהבטיח את שמירת הרהיטים בתקופת האחסון, אך יחד עם זאת הפירוק ולאחר מכן ההרכבה, מחייבים תכנון וביצוע זהירים. במאמר שלפניכם נסקור את היתרונות והחסרונות של פירוק רהיטים לפני אחסנה וניתן טיפים שימושיים לפירוק מושלם והכנה של הרהיטים לאחסנה.

כדאי לדעת! ב״תיבת נח״ מתמחים באחסון תכולת דירה ובכלל זה באחסנת רהיטים לכל טווח זמן. האחסון מתבצע במתקנים מתקדמים ובטוחים לשמירה מירבית על התכולה שלכם ובמחירים משתלמים ונוחים.

מדוע מומלץ לפרק רהיטים לפני אחסון?

לפירוק רהיטים יש מספר יתרונות ברורים:

חיסכון בעלויות – רהיטים מפורקים תופסים פחות מקום ביחס לרהיטים מורכבים ולכן הפירוק מאפשר לאחסן יותר פריטים באותו שטח אחסנה וכך להוזיל את עלויות האחסון.

הגנה טובה יותר מפני נזקים – רהיטים מפורקים יחשפו פחות לנזק במהלך ההובלה והאחסנה. פירוק מקטין את הסיכוי לשריטות, קילופי צבע ושברים ברהיטים.

ניקוי יסודי – כשהרהיט מפורק, ניתן לנקות כל חלק ביסודיות ואף לבצע תיקונים במידת הצורך.

הובלה פשוטה וזולה יותר – רהיטים מפורקים קלים יותר להעמסה ופריקה ולא דורשים ציוד הרמה מורכב ויקר.

אין ספק שמומלץ לפרק רהיטים לפני אחסנתם אך צריך לקחת בחשבון גם חסרונות אפשריים ולהיערך אליהם בהתאם:

הפירוק הנוכחי וההרכבה העתידית דורשים זמן – תהליך הפירוק וההרכבה יכול לארוך שעות, במיוחד אם מדובר ברהיטים גדולים ומורכבים. איך מתכוננים? יש לפנות לכך מספיק זמן לביצוע נכון ולמניעת לחצים שעשויים לגרום לטעויות.

סיכון לאובדן חלקים – במהלך הפירוק והאחסנה עולה הסיכון לאובדן ברגים וחלקים קטנים וחיוניים שיפגעו באיכות הרהיט לאחר הרכבתו. איך מתכוננים? יש לארוז את הברגים, האומים וכל חלק קטן בתוך שקית שתוצמד לרהיטים. באופן הזה החלקים לא יאבדו בזמן הפירוק, ההובלות והאחסון.

יש צורך בכלים ומיומנות – פירוק והרכבת רהיטים מחייבים שימוש בכלי עבודה מתאימים. כמו כן נדרשת מיומנות טכנית וידע. איך מתמודדים? בודקים אילו כלים צריך ומכינים אותם מראש. כמו כן כדאי להיעזר בסרטוני הדרכה ביוטיוב ובטיפים שבמדריך שלפניכם.

שחיקה ונזקים – רהיטים רבים עלולים להישחק ולהיפגע במהלך הפירוק, ההובלה וההרכבה ולכן חשוב לבדוק האם האחסנה משתלמת או שכדאי יותר לוותר על הרהיט ולרכוש חדש בבוא העת.

פירוק מדפים

איך לפרק רהיטים לפני אחסנה

פירוק רהיטים היא פעולה חיונית בכל הובלה אך היא מקבלת משנה חשיבות כשמתכוונים לאחסן את הרהיטים. פירוק נכון ומסודר הוא המפתח להגנה מיטבית על הרהיטים בזמן ההובלה והאחסנה, וחשוב לבצע את התהליך באופן הנכון כך שהרהיטים יצאו מהאחסנה באותו מצב שבו הם היו ברגע שפרקתם אותם.

פנו לעצמכם זמן – פירוק הרהיטים יכול להימשך מספר שעות ויותר ולכן חשוב לפנות לכך את הזמן הדרוש על מנת לבצע את המשימה בלי לחץ שמוביל לטעויות.

הכינו אזור מתאים בדירה – מאחר שהמידות של הרהיטים יכולות להיות גדולות, חשוב לפנות מקום כדי שניתן יהיה לפרק את הרהיטים באופן נוח ויעיל ככל שניתן. הדבר האחרון שאתם צריכים הוא להתעסק עם מחסור במקום שיגביל את הפירוק.

הכינו את הכלים הדרושים – מומלץ לבדוק את החיבורים של הרהיטים כדי להכין מראש את הכלים הדרושים ובכלל זה מפתחות אלן במידה הנכונה, פלייר מתאים, מברגה, פטיש קטן וכל מה שנדרש כדי לפרק את הרהיטים מבלי להתעכב כדי לחפש כלי כזה או אחר.

הכינו חומרי אריזה – הכינו מבעוד מועד חומרי אריזה כמו ניילון נצמד, פצפצים, קרטון גלי, מסקינטייפ וקרטונים למעבר דירה. כמו כן מומלץ להכין מדבקות וכלי כתיבה כדי לסמן את כל החלקים.

צלמו את הרהיטים לפני הפירוק – צילום הרהיטים מכמה זוויות יכול לסייע לכם להרכיב אותם בהמשך. זאת פעולה מאוד מומלצת, במיוחד בפירוק לפני אחסנה מפני שסביר להניח שתתקשו לזכור איך להרכיב את הרהיטים כשתוציאו אותם מהאחסנה והתמונות האלה יסייעו לכם בהרכבה המחודשת.

פרסו קרטון על הרצפה – פירוק הרהיטים על גבי משטח רך ימנע שריטות ושפשופים. השתמשו בקרטון גלי או לחילופין בקרטונים רגילים שיפתחו ויפרסו על הרצפה.

קרטון גלי

פינוי הרהיטים מחפצים – רוקנו את הרהיטים וארזו את תכולתם בקרטונים לאריזה בגודל המתאים. הפרידו את תכולת הרהיטים ואל תערבבו אותה בקרטונים שיש בהם פריטים מרהיטים או ממקומות אחרים בדירה. פעולה זו תקל עליכם לאחסן או לסדר את הפריטים בהמשך.

פירוק מראות וחלקי זכוכיות – כדי למנוע נזק לחלקים שבירים, מומלץ לפרק את הזכוכיות ואת המראות. את החלקים השבירים מומלץ לעטוף במספר שכבות של קרטון גלי וניילון נצמד או באמצעות ניילון פצפצים וקרטון גלי.

פרקו את החלקים הנעים – רהיטים רבים מורכבים מחלקים נעים לצד חלקים מקובעים. מגירות וחלק מהמדפים לא יהיו מקובעים בדרך כלל וכדאי להתחיל ולהוציא אותם ראשונים.

פירוק דלתות של ארונות – במידה שהרהיט שאתם מפרקים הוא ארון, מומלץ להמשיך ולפרק את הדלתות. פעולה זו חיונית להמשך פירוק הארון.

פירוק דלת של ארון

המשך פירוק הרהיטים – פרקו את הרהיטים באופן מסודר ולפי סדר הגיוני. לכל רהיט עשוי להיות סדר הגיוני שונה לאור העובדה שרהיטים שונים מורכבים מחלקים שונים.

תייגו את חלקים – סמנו את כל החלקים באמצעות מדבקות סימון. רשמו לאן החלק שייך וציינו כל פרט שיכול לסייע לכם בהרכבה העתידית.

הצמידו את הברגים לרהיט – לאחר פירוק הברגים והחלקים קטנים כמו ידיות, אומים וכדומה, יש להכניס אותם לשקית, לאטום אותה ולהצמידה עם מסקינטייפ או ניילון נצמד אל הרהיט שאליו הם שייכים. באופן הזה הברגים והחלקים הקטנים לא יאבדו בזמן ההובלה או האחסנה.

אריזת הרהיטים – השתמשו בקרטון גלי וניילון נצמד כדי לעטוף ספות, מזנונים, שולחנות ושאר רהיטים. כדי לבצע את האריזה באופן שהרהיטים ישמרו בזמן האחסנה, כדאי להשתמש בגליל קרטון גלי כדי לעטוף את הרהיטים. לאחר מכן יש לקבע את הקרטון באמצעות מסקינטייפ, ולבסוף יש ללפף מספר שכבות של ניילון נצמד. באופן הזה הרהיטים יהיו עטופים ומוגנים.

זכרו שאחסנת רהיטים מוצלחת מורכבת בראש ובראשונה מפירוק נכון של הרהיטים ואריזה מוקפדת שלהם ובהסתמך על הניסיון שלנו, אנו יכולים להעיד שפירוק ואריזה נכונים יכולים לשמור על הרהיטים באחסנה גם למשך שנים.

ב״תיבת נח״ מאחסנים רהיטים בתנאי אחסנה מעולים שמבטיחים הגנה מקסימלית. כל המתקנים שלנו מחזיקים ברישיונות ומתוכננים כדי לספק לכם את שירותי האחסנה הנוחים והבטוחים ביותר במסגרת מחירים משתלמים במיוחד.

התקשרו אלינו או שלחו הודעה לייעוץ ולהצעת מחיר זולה וכדאית.

כתבות שעשויות לעניין אתכם