רשימת משימות למעבר דירה שחובה להכיר

מעבר דירה

מטבע הדברים, אנו נוטים במרבית הזמן לדבר ולהסביר על שירותי אחסון תכולת דירה שנחשבים לנפוצים במיוחד בזמן מעבר, אך בפועל, מעבר מורכב מעוד הרבה שלבים אחרים שצריך להכיר ולבצע לפי סדר פעולות הגיוני (ורצוי גם יסודי).

החלטנו לרכז את כל המשימות למעבר דירה ברשימה אחת שתעשה לכם סדר ותסייע להבין מתי צריך לעשות כל דבר ואיך אפשר לעשות את זה באופן יעיל, מהיר, בטוח וכן, גם במחיר הוגן.

רקע על מעברי דירות

מעבר דירה היא פעולה מאוד נפוצה ועל פי מחקרים שנערכו בשנים האחרונות עולה שהישראלי עובר דירה כל 5 שנים בממוצע.

כמובן שיש הבדלים בין סטודנטים שעוברים דירה בכל שנה וחצי בממוצע לבין בעלי משפחות אך הנקודה היא שהמעברים נפוצים מאוד.

אף על פי כן, יש מידע סותר וחסר, ומעברים רבים אינם מתבצעים באופן הנכון.

בניגוד לפעולות אחרות, מעבר דירה שאינו מתוכנן בהלכה, יכול לעלות לכם בהרבה מאוד כאבי ראש וגם בכסף.

לעומת זאת, אם תקפידו על מספר פעולות לפי רשימת מעבר דירה הגיונית, תוכלו לעבור באופן מוצלח, מאורגן ולעתים גם זול יותר.

מתי מתחילים?

כמעט כולם עברו דירה וכמעט כולם לא בטוחים מתי כדאי להתחיל ולהתארגן. נראה כאילו לא משנה מתי נתחיל, תמיד בסופו של דבר התהליך יהיה מלווה בלחץ.

למען האמת, אם תתחילו מוקדם ותתמקדו במשימות שרלוונטיות לכל פרק זמן, תוכלו לארגן את התהליך באופן הרבה יותר טוב ולהפחית באופן ניכר את הלחץ הנלווה.

באופן כללי, צריך לקחת בחשבון שלושה דברים בקביעת המועד.

 1. גודל הדירה – ככל שהיא גדולה יותר, כך צריך להקדיש לאריזות יותר זמן.
 2. מספר המתגוררים – ככל שיש יותר אנשים ובני משפחה, ככה יש צפי ליותר ציוד שצריך למצוא לו פתרון, וליותר התארגנויות.
 3. התאריך – בקיץ יש ביקוש גבוה מאוד לשירותים קשורים כמו אחסון תכולת דירות או הובלות ולכן חשוב למצוא את נותן השירות בשלב מוקדם יותר.

מה כולל המעבר?

מעבר דירה כולל שלבים רבים שצריך לתת עליהם את הדעת. לפניכם רשימת המשימות שכל אחד צריך להכיר:

 1. הזמנת חברת הובלה.
 2. הזמנת חומרי אריזה.
 3. אריזת הדירה למעבר.
 4. שירותי מנוף.
 5. הכנת הדירה החדשה.
 6. עזיבת הדירה הישנה.
 7. עדכון כתובות ונותני שירותים.

הזמנת מובילים (או הובלה ואחסנה)

רבים חוששים משלב חיפוש המובילים ויש לזה סיבות טובות. במדינת ישראל כל אחד יכול להיות מוביל ולצד אנשים טובים ואמינים, יש לצערנו גם כאלה שלא כדאי לכם להיעזר בשירותיהם.

זאת הסיבה שבחרנו לפתוח דווקא בשירותי הובלה מפני שכדי למצוא מובילים מומלצים, חשוב לברור אותם לפי מספר כללים:

 1. חיפוש מובילים צריך להיות השלב הראשוני מהסיבה שאם תחפשו מוקדם, יהיה לכם היצע רחב יותר ולא תצטרכו להתפשר על המוביל או על תאריך ושעת ההובלה.
 2. העדיפו מובילי דירות בקרבת אזור המגורים שלכם. באופן הזה לא תצטרכו לשלם מחירים יקרים שנובעים מנסיעות ארוכות אל מקום ההובלה.
 3. אל תתפשרו על פחות ממובילים מקצועיים ומומלצים. בדקו את נכונות ההמלצות על ידי פניה לממליץ. תוכלו לעשות את זה בעזרת הפייסבוק או על ידי בקשת רשימת ממליצים מהמובילים עצמם.
 4. שלבו שירותים – אנשים רבים שעוברים דירה צריכים גם שירותי אחסון תכולה ולטעמנו, אין טעם לשלם לשני ספקים שונים. הזמנת שירותי הובלה ואחסנה מאותה חברה, תסייע לכם לקבל שירות טוב יותר מספק אחד ולעתים קרובות גם לשלם מחיר זול יותר שנובע מהיעדר פערי תיווך של ספק אחד שמקשר אתכם לספק נוסף.
 5. חפשו חברת הובלה עם ביטוח – אל תתפשרו על הבטחה ובקשו לראות בעצמכם שלחברה יש ביטוח משא. מעבר לביטחון שהפוליסה תספק לכם, היא גם יכולה להעיד שפניתם לחברה מקצועית. חשוב לציין שבחברת ‘תיבת נח’ כל השירותים מלווים בביטוחים ייעודיים מהטובים ביותר ובכלל זה שירותי ההובלה והאחסנה – עניין שיספק לכם הרבה שקט נפשי.
 6. קבלו הצעת מחיר רק בדירה – אל תתפתו לסגור דברים בטלפון מפני שכמעט תמיד יהיו אי הבנות ומובילים רבים ינסו לנצל זאת לטובתם ולהעלות את המחיר ברגע האחרון.
 7. חתמו על חוזה – מצאתם מובילים והסכמתם על כל הפרטים? כתבו את זה במסמך וחתמו על הסכם ברור.

מובילים

הזמנת חומרי אריזה

חומרי אריזה הם הבסיס למשימה המרכזית בכל מעבר דירה. נכון שאפשר לנסות ולאסוף ארגזים במקומות כאלה ואחרים, אך כדי להבטיח קרטונים איכותיים שניתן יהיה לארוז בהם את תכולת הדירה באופן בטוח ומשביע רצון, חשוב להשקיע מעט ולרכוש חומרי אריזה איכותיים.

אנו מספקים לכם מעטפת מושלמת לכל השירותים שתזדקקו להם ובכלל זה משווקים ללקוחותינו חומרי אריזה למעבר דירה במחירים מוזלים.

הזמנת חומרי האריזה צריכה להיות בסמוך להתחלת החיפושים אחר חברת הובלה.

אריזת הדירה למעבר

הקרטונים ושאר חומרי האריזה הגיעו? תוכלו להתחיל באריזה של התכולה אך לפני שאתם מכניסים מכל הבא ליד אל תוך הארגזים, חשוב שהתהליך יתבצע באופן מסודר תוך הקפדה על הנקודות הבאות:

 1. התחילו לארוז חפצים שלא נמצאים בשימוש יומי והתקדמו לעבר פריטים חיוניים יותר. לדוגמה, התחילו באריזת בגדים עונתיים וככל שתתקרבו למועד המעבר, התחילו לארוז בגדים שנמצאים בשימוש.
 2. הפרידו את תכולות החדרים – הקפידו לארוז כל חדר בנפרד וכתבו על גבי הקרטון לאיזה חדר הוא שייך ומה הוא מכיל. בדרך הזאת הפריקה והסידור יהיו הרבה יותר נוחים ומהירים.
 3. טיפים לאריזה – יש אינספור טיפים לאריזת דירה למעבר שיכולים לעזור לכם לייעל את התהליך באופן משמעותי. חפשו בגוגל ותמצאו כמה שהולכים להפתיע אתכם ולקצר את הזמן.
 4. היעזרו בבני הבית – רתמו את הילדים למשימה כך שירגישו חלק מהתהליך. מעבר לכך, המעורבות יכולה לתרום בהפגת חששות.
 5. הכינו תיקים עם פריטים אישיים – שישמשו אתכם לימים הראשונים עד לסידור של כל הארגזים.

מנוף הרמה

אם אתם עוברים דירה, סביר להניח שתצטרכו גם מנוף הרמה להעברה של פריטים בגודל חריג.

הקפידו להזמין אחד מבעוד מועד וודאו מה המחיר ואם הוא שעתי או מחיר פיקס. כמו בשירותי הובלה, אל תשכחו להשוות כמה הצעות מחיר.

הכנת הדירה החדשה

הכנת הדירה החדשה צריכה להתבצע בצמוד למעבר, כשהאריזות כבר הסתיימו (לפחות רובן המכריע) ולפני הכניסה.

ניצול העובדה שהדירה ריקה, יכולה להקל עליכם את הניקיון של הדירה ולהוזיל תמחור שירותים שאתם עשויים להזדקק להם כמו צביעת הדירה או הדברה.

מומלץ להקדיש לפחות יומיים לניקוי והכנת הדירה החדשה (אל תשכחו לשריין חופש מהעבודה).

אפשר אך לא חייבים, לנצל את העיתוי כדי להתקין גופי תאורה, מאווררי תקרה וכל דבר שאתם מביאים אתכם.

עזיבה מסודרת של הדירה

עזיבה מסודרת של הדירה הנוכחית היא חלק בלתי נפרד ממעבר דירה מוצלח.

סיימו באופן מכבד והשאירו דירה נקייה ובלי נזקים.

כמו כן מומלץ לצלם את הדירה ברגע המעבר ואת שעוני החשמל, הגז והמים, ולהעביר חשבונות כפי שנסביר בסעיף הבא.

עדכון כתובות ונותני שירותים

השלב האחרון בתהליך הוא העברת חשבונות ועדכון כתובות אצל גופים ונותני שירותים שונים, ובכלל זה חברת החשמל, חברות הגז, התקשורת, העירייה ומשרד הפנים וכן כל גוף אחר בהתאם לשירותים שאתם מקבלים כדוגמת בנקים, חברות ביטוח, חברות אשראי וכיוצא בזה.

מומלץ להכין רשימה של גופים שצריך לעדכן ולפנות כמה שעות כדי לעשות את זה בנחת. תוכלו לנצל את ההזדמנות על מנת להוזיל מחירים של ספקי האינטרנט, הטלפון והטלוויזיה בלוין או בכבלים.

מילות סיכום

בסופו של דבר מעבר הוא תהליך לא מורכב במיוחד אך כן ארוך, שמכיל פרטים רבים שצריך להתייחס אליהם ולפנות להם את הזמן הראוי. אנו בטוחים שאם תנהגו לפי הרשימה והטיפים שנסקרו, תוכלו לעבור באופן מוצלח ויעיל.

כתבות שעשויות לעניין אתכם