שטחי אחסון – המדריך המלא

שטחי אחסנה

מחפשים שטח אחסון ולא בטוחים מאיפה להתחיל ואיך למצוא שטחי אחסון שמתאימים לצרכים שלכם? ריכזנו עבורכם את כל מה שצריך לדעת בחיפוש אחר שטח אחסון מומלץ. אילו שטחי אחסנה קיימים? איך לבחור את המתאים ביותר וכמה כל זה צריך לעלות לכם? לפניכם כל התשובות שיסייעו לשכור את שטח האחסנה המושלם.

כדאי לדעת! בחברת ‘תיבת נוח’ מספקים שטחי אחסנה למגוון צרכים באיכות הגבוהה ביותר ועם השירות הטוב בישראל כבר למעלה מ-20 שנים! התקשרו או שלחו הודעה לייעוץ חינמי והצעת מחיר משתלמת במיוחד.

מי צריך שטחי אחסון?

מה המשותף למנהל בחברת לוגיסטיקה גדולה, למנהלת משרד ולסוחר עצמאי שמוכר מוצרים באינטרנט? כולם צריכים שטחי אחסנה אך כפי שאתם בוודאי מבינים שטח אחסנה שמתאים לסוג אחד של צרכנים עשוי להיות בעייתי או יקר מדי עבור צרכן אחר.

לאור זאת יש חשיבות גבוהה לבחירת שטח אחסנה איכותי שתואם את הצרכים של כל אחד באופן הטוב ביותר.

באופן כללי המטרה של שטחי אחסון נועדה לספק פתרון קבוע או זמני עבור אחסנה של סחורה, ציוד, מסמכים, חומרי גלם או פריטים אחרים שמשמשים חברות מכל הסוגים. העניין יכול להסתבך מעט כאשר יש צורך בתנאי אחסנה מיוחדים ואז מגוון האפשרויות מצטמצם.

אילו סוגים של שטחי אחסון קיימים

כפי שכתבנו בהרחבה במגוון המדריכים שבאתר, ישנם מספר סוגים של שטחי אחסנה שצריך להכיר לפני שבוחרים באחד מהם. לפניכם סקירה של מספר שיטות שחשוב להכיר לפני שבוחרים בשטח כזה או אחר.

שטח אחסנה לאחסון תכולת דירה

שטח אחסנה לדירות נועד לספק מענה לכל מי שאין לו מספיק מקום בביתו כדי לאחסן את כל התכולה. זה יכול להיות במקרים שבהם עוברים לדירה קטנה יותר, כאשר נכנסים לזוגיות חדשה ובעוד אינספור מקרים.

אחסון דירה נעשה באמצעות יחידות אחסון להשכרה שנמצאות בתוך מבנה בטון מוגן כשאחד המאפיינים הייחודיים ליחידות האלה הוא ההפרדה המוחלטת בין הרכוש של לקוחות שונים מפני שלכל יחידת אחסון יש מנעול שרק למי ששוכר את היחידה יש את המפתח אליו.

ישנן יחידות אחסון במגוון רחב של גדלים שמתאימים לכל סוג של דירה ולכל כמות של תכולה וניתן לשכור אותן לפרקי זמן משתנים של החל ממספר שבועות ועד למספר שנים.

שטח אחסנה למחסנים

שטח אחסנה למחסנים הוא אחד השירותים הכי מבוקשים בקרב עסקים מכל הסוגים וכאן גם עולה המורכבות מפני שיש מספר טכניקות ושירותים.

מרכזים לוגיסטיים

מרכזים לוגיסטיים הינם מחסני ענק שמתאימים במיוחד לחברות גדולות, ליבואנים ולכל מי שצריך שטחי אחסנה של אלפי מטרים. בישראל יש מרכזים לוגיסטיים להשכרה ויש גם מרכזים ששייכים לחברות גדולות.

מן הסתם מדובר בהשקעה גבוהה מאוד שיכולה להגיע לסכומי עתק ועל כן מדובר בשירות שניתן לחברות גדולות במיוחד עם מלאי גדול מאוד.

מחסנים להשכרה

מחסנים להשכרה משמשים את מרבית החברות הקטנות והבינויות. מדובר למעשה בשטחי אחסנה שניתן לאחסן בהם כמעט הכל לרבות סחורה, ציוד ועוד.

יש מחסנים משני סוגים עיקריים כשהראשון הן יחידות האחסון שמשמשות גם לאחסנת דירות ואילו הסוג השני הוא מחסן להשכרה שמאפשר לאחסן ציוד וכל דבר אחר על גבי משטחים.

במסגרת אחסון על גבי משטחים מניחים את כל הפריטים על משטחי עץ, עוטפים אתם היטב ומאחסנים במחסן.

מדובר בטכניקה זולה יותר אך כזאת שמתאימה רק למצבים שבהם נדרשת אחסנה לטווח ארוך.

היתרון של מחסנים ויחידות להשכרה היא האפשרות להגדיל ולהקטין את שטח האחסנה באופן דינאמי כך שאם אתם צריכים בחודש הבא יותר שטח אחסנה, ניתן פשוט לשכור עוד מחסן או יחידה בעוד שאם אתם רוצים לצמצם את שטח האחסנה בעקבות ירידת מלאי לדוגמה, תוכלו לוותר על יחידת אחסון אחת או יותר.

השכרת מחסנים שנעשית ביעילות על ידי חברה שמתמחית בכך, יכולה לחסוך לעסקים כסף רב.

שטח אחסנה לארכיב

שטח אחסנה לארכיב נועד כדי לאחסן מסמכים ומדובר בשירות שונה לחלוטין שניתן על ידי חברות שמתמחות בכך.

יש מספר סוגים של שטח אחסנה לארכיב ולפני שבוחרים בחברה כזאת או אחרת חשוב לבדוק את השטחים ולהתרשם מאיכות השירות שניתן.

שטח אחסנה במכולות

שטח אחסנה במכולות הוא עוד פתרון מעניין אם כי במצבים רבים הוא לא כל כך פרקטי. הסיבה לכך היא שלא ניתן לחלק מכולות ואם אתם שוכרים שטח אחסנה, עליכם לעתים להתפשר ולשכור שטח גדול יותר ממה שאתם באמת צריכים.

מעבר לכך מדובר בשיטה שפחות מתאימה לאקלים הישראלי וכבר היו מקרים רבים שבהם סחורה או פריטים כאלה ואחרים נפגעו כתוצאה מטמפרטורה גבוהה, מחוסר באוורור ומעוד תנאים ששוררים רק במכולה.

אם בכל זאת בחרתם שטח אחסנה במכולה כדאי להעדיף חברות עם מכולות שנמצאות בשטח מקורה ומספקות שירות מקצועי ובטוח ממש כמו חברות אחסנה שמציעות יחידות אחסון או מחסנים להשכרה.

בחירת שטח אחסנה מתאים

אף על פי השוני בין שטחי האחסנה השונים, יש כמה דברים בסיסיים שצריך לחפש בכל שטח אחסנה וזה ממש לא משנה אם בחרתם בסופו של דבר לאחסן ביחידות אחסון פרטיות או במכולה, הקפדה על הדגשים הבאים תבטיח לכם שקט נפשי ואפילו תשלום מחירים זולים יותר ממה שחשבתם תחילה.

  1. בחרו בשטח אחסנה שמתאים לצרכים שלכם. זכרו ששטח שמתאים לארכיב לא יהיה טוב עבור סחורה.
  2. עבדו רק עם חברות אחסנה איכותיות שפועלות במסגרת האישורים וההיתרים המתבקשים.
  3. שטחי אחסנה צריכים להתאים למטרה. בדקו דרכי גישה, מיקום ושירותים תומכים וודאו שהם תואמים את הצרכים שלכם.
  4. שטח אחסנה צריך להיות מבוטח. בדקו את תנאי הפוליסה שאתם מקבלים.
  5. בדקו את רמת האבטחה של שטח האחסנה שאתם מעוניינים בו.

מחיר שטחי אחסנה

מחיר השכרת מחסן יכול להתחיל בעשרות שקלים בחודש ולהאמיר לאלפים רבים אם כי בדרך כלל המחיר הממוצע עבור שטחי אחסנה יעמוד על כמה מאות שקלים בחודש. חשוב לציין שהמחיר נגזר מכמה אלמנטים ובכלל זה:

  1. גודל שטח האחסנה.
  2. מיקום גיאוגרפי.
  3. שיטת האחסנה.
  4. איכות השירות וחברת האחסנה שאתם פונים אליה.

שטחי אחסנה שמוצעים לכם ב׳תיבת נח׳

חברתנו מציעה לכם שטח אחסנה לכל מטרה כשבין היתר תוכלו למצוא מחסנים להשכרה וכן יחידות אחסון במגוון רחב של מידות וגדלים לכל פרק זמן שתצטרכו.

מתקני האחסנה שלנו מצויים באלפי מטרים של מבני בטון גדולים ומוגנים באמצעות מגוון מערכות וכמובן שיש גם ביטוח מלא עבור התכולה. מעבר לכך כל שטחי האחסנה עומדים בדרישות החוק ופועלים תחת כל הרישונות וההיתרים.

למי שמעוניין בכך, חברתנו מציעה שירותים משלימים כמו הובלה, הפצה, שיווק חומרי אריזה ועוד.

צריכים מחסן קטן או גדול לאחסן את הדירה או את הסחורה? התקשרו אלינו או שלחו הודעה ונשמח לייעץ ולתת לכם הצעת מחיר משתלמת במיוחד.

כתבות שעשויות לעניין אתכם