טיפים מקצועיים לאחסון תכולת דירה שעוד לא הכרתם

אחסון תכולת דירות

צריכים לאחסן את הדירה ולא בטוחים איך להתחיל בתהליך, מה צריך לבדוק וכיצד להבטיח שכל התכולה שלכם תישמר במצבה המקורי שבו נכנסה אל האחסון?

אתם לא לבד. מרבית הלקוחות שמחפשים שירותי אחסנה כלל אינם מודעים לנקודות עקרוניות בענף, אשר יכולות להוביל אותם לשלם מחירים יקרים, לפגום באיכות השירות והנוחות שלהם ולבסוף, אפילו לא לספק את המטרה הראשונית שלשמה הם פנו אל חברת אחסנה ולאחסן את הדירה בבטחה.

אספנו מספר טיפים שיעזרו לכם להתכונן אל התהליך באופן הרבה יותר טוב ושיסייעו להשיג את כל היעדים די בקלות, ואפילו במחירים זולים יותר ממה שחשבתם.

מתי צריך לאחסן דירה?

אחסון תכולת דירה הפך בעשור האחרון לנפוץ ומבוקש יותר מאי פעם ויש לכך מספר סיבות.

ראשית, כיום הישראלי הממוצע עובר יותר דירות במהלך חייו ומשך הזמן בין שהיה בדירה אחת לאחרת, הולך ומתקצר. מגמה זאת בולטת במיוחד בקרב אוכלוסיות צעירות אך לאו דווקא.

זה יכול להיות מעבר אל מגורים משותפים עם בן או בת הזוג וחיפוש אחר מקום לאחסן בו את התכולה שאין לה מקום עד למכירתה, או התבררות טיב הקשר וזה יכול להיות כשסטודנט עובר לדירה קטנה יותר בקרבת המוסד האקדמי.

שנית, מחירי הנדל”ן במדינת ישראל אינם עוצרים ויש לזה השלכות על היכולת של אנשים רבים לשכור דירות גדולות, ולעבור לדירות קטנות יותר.

שלישית, ישראל היא מעצמת הייטק וכיאה למעמד המחייב, חברות רבות שולחות את עובדיהן לרילוקישנים ממושכים שבמהלכם בוחרים העובדים להשכיר את הנכס מצד אחד אך לשמור על התכולה ליום שבו יחזרו ארצה מצד שני. מדובר בשירות נוח שבמקרים רבים ממומן על ידי ההחברה המעסיקה.

לבסוף, דבר נוסף שתורם למגמת ההתעצמות של השירות הוא הצורך באחסון התכולה במקום בטוח בזמן שיפוץ דירה. בעוד שאנשים רבים היו צריכים בעבר לחשוב על פתרונות יצירתיים שישמרו להם על הציוד בזמן שיפוץ מקיף, ואף נאלצו לעתים למכור את התכולה שלהם, כיום מקובל לאחסן את הדירה לפרק זמן של מספר שבועות עד חודשים, ולהחזירו אל הדירה המשופצת בסיום.

כמובן שיש עוד סיבות ומקרים רבים שבהם מחסור במקום מאלץ אנשים למצוא מקום נוח ובטוח לאחסנה של הציוד והתכולה.

אחסון תכולת דירה עם ביטוח ואחריות
על אחסון תכולת דירה לא מתפשרים – ‘תיבת נח’

כך תאחסנו את הדירה כמו גדולים

לפניכם מספר טיפים שעוזרים לבחור את שירותי האחסנה באופן שקול ואחראי ולקבל תמורה מלאה לכספכם, לשמור על החפצים, לזכות בשירות נוח ואפילו להפחית בעלויות.

בחרו שיטת אחסון מתאימה

אחסנה של דירה היא לא רק למצוא מחסן ולזרוק בו את החפצים עד להודעה חדשה. כדי לאחסון באופן הנכון, עלינו לקחת יוזמה ולבחור במקום שמתאים לאחסנה והולם את הצרכים שלנו.

הצעד הראשון הוא להבין מה אנחנו צריכים ולהתאים את זה לשלושת שיטות האחסנה הנפוצות היום במדינת ישראל.

אם אתם טסים לחול לפרק זמן ממושך או אם אתם משפצים את הדירה, קיים סיכוי סביר שאתם לא צריכים גישה שוטפת אל החפצים ולכן תוכלו להסתפק במחסן משותף.

לעומת זאת, אם אתם עוברים לדירה קטנה יותר לזמן מוגבל, כדאי שתאחסנו את הדירה בתא אחסון פרטי שבו יש לכם גישה חופשית אל הפריטים ובאפשרותכם להוציא ולהכניס חפצים באופן שוטף.

בנוסף, אם מדובר בתכולה יקרה במיוחד, ההמלצה היא לבחור בתא אחסון פרטי שבו רק לכם יש גישה לציוד.

חומרי אריזה מתאימים

אריזה נכונה ושימוש בקרטונים וארגזים מתאימים, הם תנאי בסיסי שלא כולם ירחיבו עליו, אך חשוב מאוד להכיר אותו.

הסיבה היא שבניגוד למעבר דירה שבו אנו אורזים, מובילים ופורקים, כאן מדובר על קרטונים וציוד שיהיו מונחים במקרה הטוב, מספר שבועות באופן סטטי.

לכן חשוב לעטוף את הרהיטים שמאחסנים באופן הרמטי, באמצעות ניילונים, להיעזר בפצפצים כדי לארוז חפצים שבירים ולהשתמש בקרטונים חזקים לשאר התכולה.

הסיבה היא שבזמן אחסון דירה, אנו מניחים את הקרטונים אחד על גבי השני ואם הם לא יהיו חזקים, הם פשוט יתקמטו ויש חשש לשלום החפצים שנמצאים בתוכם, ועל כן מומלץ להיעזר בקרטונים דו גליים מחוזקים.

שלבו שירותי הובלה ואריזה

שירותי אחסנה מלווים כמעט בכל המקרים גם בצורך להוביל את התכולה אל המחסנים שאתם שוכרים, אך צרכנים רבים נוטים להפריד בין שני השירותים.

מה זה אומר? שרבים נוהגים להיעזר בשתי חברות שונות (לפעמים גם בלי ידיעתם), האחת לצורך האחסון והשנייה לצורך ההובלה.

אין לזה סיבה מוצדקת ואם תשכילו להזמין שירותי הובלה ואחסנה מאותה החברה, תוכלו לעתים קרובות לחסוך בעלויות באופן משמעותי, ולא פחות חשוב, גם להתנהל מול גורם אחראי אחד ולא שני גופים שונים שעלולים להטיל את האחריות האחד על השני במקרה שיש בעיות.

דברים נוספים שצריך לבדוק לפני אחסון דירה

למרות שמדובר בשירות נפוץ, קיימות חברות רבות שאינן עומדות בתנאים הבסיסיים שמבטיחים לכם ביטחון ונוחות, ועל כן חובה על כל מי שמעוניין לאחסן את הפריטים שלו, לקחת יוזמה ולבדוק את הנקודות הבאות:

שיטת האחסון – כפי שהדגשנו, חשוב להתאים את שיטת האחסון, כך שאם אתם מעוניינים בנוחות והגנה מקסימליים, בחרו רק בתאי אחסנה פרטיים שבהם התכולה שלכם מופרדת ומוגנת.

רישיון עסק – זה אולי לא נראה לכם חיוני אך רישיון עסק מעיד על איתנותה של החברה והעבודה על פי החוק והכללים הנהוגים בענף. כמו כן אף אחד לא רוצה לגלות שחברת האחסנה נאלצת לסגור לפתע את המתחם רק בגלל שאין לה אישורים.

ביטוחשירותי אחסנה חייבים להיות מלווים בביטוח תכולה. בדקו מה גובה הכיסוי שאתם מקבלים ובאילו תנאים.

שמירה ואבטחה – אף על פי שיש חשיבות מאוד גבוהה לשמירה על החפצים, לא בכל המקומות יש שמירה פיזית ומערכות הגנה חיוניות.

שירותים מקיפים – העדיפו לעבוד עם חברה שמציעה לכם שירותים מקיפים כמו הובלה, אריזה, שיווק של חומרי אריזה במחיר הוגן, מנוף הרמה וכל מה שאתם עשויים להזדקק לו במהלך האחסנה.

מחיר אחסון תכולה

המחיר של אחסון נקבע על בסיס תקופתי – יומי או חודשי, בהתאם לפרק הזמן שבו אתם מאחסנים את הדירה.

ככל שמדובר בפרק זמן ארוך יותר וככל שיש יותר תכולה לאחסנה, כך חשוב לבדוק מספר הצעות מחיר.

את הבדיקה עליכם לעשות מתוך חשיבה על מה שאתם מקבלים ביחס למחיר. זכרו שאחסון תכולה במרכז אינו דומה לאחסנה במקומות מרוחקים יותר ושמקום עם ביטוח, רישיונות ושירותים שמעניקים לכם שקט נפשי, אינו יכול להיות מושווה למקום שאינו מציע לכם את התנאים האלה.

צריכים לאחסן את הדירה ולא בטוחים מה טוב לכם ומהיכן להתחיל? התקשרו אלינו או שלחו הודעה לייעוץ חינמי והצעת מחיר משתלמת במיוחד שכוללת יחידות אחסנה מעולות במתחמים מתקדמים, ביטוח, רישיונות ואפשרות לשירותי הובלה ואריזה מוזלים.

כתבות שעשויות לעניין אתכם