השכרת מחסן או מחסן איקומרס – מה עדיף?

מחסן להשכרה או מחסן איקומרס

בעלי עסקים וסוחרים רבים מתלבטים אם כדאי להם לשכור מחסן על מנת לאחסן את הסחורה או שאולי משתלם יותר לשכור מחסן איקומרס. אין ספק שמדובר באחת השאלות הכי מעניינות שיכולות להשפיע על אופיו של העסק, על הזמן שנדרש מכם כדי לנהל את המלאי והמלוחים וכמובן שיש לעניין הזה השפעה גבוהה במיוחד על הרווחיות.

לפניכם הסבר על שתי השיטות לאחסון סחורה, מצד אחד השכרת מחסנים ומצד שני שימוש בשירותי מחסן איקומרס. כמו כן נדון בשאלה למי מתאים כל שירות, כמה זה עולה ומתי כדאי להשתמש במחסן להשכרה או שירות אקומרס מלא.

איך אחסנה משפיעה על העסק?

אחסנה משפיעה על העסק הרבה יותר ממה שאתם חושבים וכשאנחנו מדברים על עסקים, אנו מתמקדים במדריך הבא בעיקר בעסקים שמוכרים סחורה באמצעות חנויות או אתרי אינטרנט, ופחות מתמקדים במשרדים שמשתמשים בשירותי אחסנה על מנת לאחסן תכולה או מסמכים.

לשיטת אחסון סחורה שבה אתם נוקטים יש השלכות מרחיקות לכת על העסק והעניין בא לידי ביטוי בנקודות הבאות:

עלות תפעולית

כפי שנראה בהמשך, לשיטות אחסנה שונות יש עלויות שונות ובעוד שהשכרת מחסן יכולה לעלות 400 שקלים בחודש, מחסן איקומרס כבר יגבה מכם עלות הרבה יותר גבוהה בהתאם לפריטים שאתם מאחסנים ולשירותים שמוענקים לכם.

בשורה התחתונה יכולים להיות הפרשים גדולים מאוד בעלויות וככל שהמוצרים גדולים וכבדים יותר, ככה ההפרשים האלה הולכים והופכים להרבה יותר משמעותיים.

פריסה גיאוגרפית

הן מחסן איקומרס והן שירותים של השכרת מחסנים יכולים להוביל לפריסה גיאוגרפית רחבה הרבה יותר ממה שאתם רגילים. חשבו על כך שאם אתם משתשמשים בשירותי שילוח של מחסן איקומרס, תוכלו ליהנות מפריסה רחבה של שליחים בעוד שאם אתם מחליטים לשכור מחסן באזור שעד עכשיו לא פעלתם בו ביעילות, תוכלו לקצר את זמן השילוח באופן ניכר ואפילו לחסוך בזמני נסיעה ולקצר מרחקים שבסופו של דבר יובילו לחיסכון משמעותי.

בהשכרת מחסן העניין יכול לסייע לכם כך שאם לדוגמה אם אתם ממוקמים בדרום ומעוניינים לבצע משלוחים במרכז, השכרת מחסן במרכז יכולה לתת לכם מענה מלא מפני שבעלויות נמוכות תוכלו להביא את הסחורה אל אזור השילוח במרכז הארץ ולהעסיק נהג אחד או יותר שיגיעו ויבצעו את ההפצה תוך חיסכון בזמן ועלויות נסיעה כך שבסופו של דבר תחסכו כסף וגם תוכלו לשפר את זמני המשלוח ולקצר אותם.

חלוקת זמן וכוח אדם

לשיטת האחסנה יש השפעה ישירה גם על הדרך שבה תנהלו את המלאי מפני שבמחסן איקומרס תוכלו להוריד את ההתעסקות בניהול המלאי מסדר היום בעוד שבהשכרת מחסן עדיין תצטרכו לנהל את המלאי ולנהל את המשלוחים באופן עצמאי.

פתרונות אחסנה בעסקים

בעלי עסק ומחפשים את הפתרון הטוב ביותר עבורכם כדי לאחסן סחורה ולנהל אותה? לפניכם 3 שיטות נפוצות שתוכלו לשקול. שימו לב שהשיטות הראשונות מתאימות כמעט לכל עסק ובכל גודל בעוד השיטה האחרונה מתאימה לעסקים גדולים במיוחד.

מחסנים להשכרה

מחסנים להשכרה הן השיטה המוכרת והנפוצה ביותר. במסגרת השירות אתם שוכרים יחידת אחסנה בנפח משתנה שמתאים לצורך שלכם כך שמצד אחד המחסן יכול להתאים למי שמוכר פריטים קטנים אך מצד שני המחסנים האלה יכולים לשמש לאחסון רהיטים ולהוות פתרון מעולה גם לחנויות רהיטים או כאלה שמוכרות פריטים גדולים וכבדים אחרים.

מחסנים להשכרה הן השיטה הזולה ביותר שאתם יכולים להעלות על דעתכם והמחיר יכול להתחיל בפחות מ-500 שקלים לכל חודש אחסון. מעבר לכך, מדובר בשירות גמיש שמותאם לצורך שלכם כך שאם אתם מקבלים סחורה וצריכים להגדיל את שטח המחסן, תוכלו לעשות את זה בקלות בעוד שאם אתם מוכרים חלק מהסחורה, באפשרותכם לצמצם את שטח האחסון וכך להוזיל את העלויות שיהיו מותאמות לצורך שלכם באופן מושלם.

חשוב לציין שאם אתם מחליטים לשכור מחסן יש לעשות את זה רק אצל חברת אחסנה מקצועית שעובדת בסטנדרטים גבוהים שיבטיחו את שלום הסחורה ויאפשרו לכם לעבוד באופן שוטף ונוח.

בחברת ‘תיבת נח’ תוכלו למצוא מחסנים להשכה בפריסה רחבה וליהנות מהתנאים הטובים ביותר לעסק שלכם. כל המחסנים נמצאים במתקנים מתקדמים, בעלי רישיונות ועומדים בכל התקנים. כמו כן אנו מספקים גם שירותי הובלה, אריזה והפצה כך שתוכלו לקבל מעטפת שלמה לעסק שלכם במחירים משתלמים במיוחד.

מחסן איקומרס

מחסן איקומרס הוא שירות חדשני שצבר תאוצה בשנים האחרונות. במסגרת השירות אתם מקבלים מעטפת מושלמת למרבית צורכי הלוגיסטיקה שלכם ובכלל זה קליטת הסחורה במחסנים על יד צוות החברה, מיון של הפריטים ואחסון שלהם.

השירות נמשך גם בקבלת הזמנות (שאפשר לממשק ישירות מאתר האינטרנט), ליקוט הפריטים, אריזה שלהם ושילוח לכתובת הלקוח. מי שמעוניין להרחיב את השירות עוד יותר יכול למצוא עניין גם בניהול ההחזרות של העסק והחלפת מוצרים ללקוח.

שירותי איקומרס לעסקים מספקים לכם פתרון מושלם כמעט מההתחלה ועד הסוף אך צריך לזכור שיש לכל הטוב הזה גם מחיר שיכול להתגלות כיקר במיוחד ובהשוואה להשכרת מחסן ההפרשים בעלויות יכולים להגיע לעתים למאות אחוזים ואפילו יותר, עניין שצריך לקחת בחשבון כשלעסק שלכם יש הוצאות רבות אחרות שקשורות ברכישת הסחורה, הוצאות שיווק, ניהול וכיוצא בזה, מה שיכול להפוך את השיטה הזאת ללא כדאית עבור כל אחד.

לדוגמה, ככל שהפריטים מורכבים, גדולים או כבדים, העלות של שירותי איקומרס תלך ותגדל ועל כן חשוב להבין שמחסן איקומרס יכול להיות מאוד משתלם עבור עסק אחד שמוכר פריטים פשוטים וקטנים אך להיות יקר עבור עסק שמוכר פריטים גדולים יותר.

מחסן לוגיסטי

מחסן לוגיסטי הוא תחום נפרד שפחות מתקשר לשירותי איקומרס ולהשכרת מחסנים ויותר מתקשר לניהול מלאי בחברות גדולות ואפילו ענקיות ומטבע הדברים בחרנו לעסוק בו במדריך נפרד.

למי מתאים מחסן להשכרה ולמי מתאים מחסן איקומרס?

אז האם כדאי להשתמש בשירותי איקומרס או להשכיר דווקא מחסן? התשובה אינה חד משמעית ותלויה בעיקר באופי העסק שלכם וברווחיות שבו.

אם אתם מוכרים סחורה גדולה שמורכבת מפריטים בעלי נפח או משקל, תגלו מהר מאוד שהעלויות של שירותי איקומרס גבוהות מאוד ובדרך כלל גם לא כדאיות. המשפט הזה נכון גם לגבי אחסון סחורה מורכבת שמצריכה תנאי אחסון מיוחדים.

לעומת זאת אם אתם מוכרים מוצרים פשוטים וקטנים, למחסן איקומרס יש יתרונות רבים מפני שבתוספת עלות מסויימת אתם יכולים להיפטר מכל כאב הראש שקשור באחסנה ובמשלוח כך שהחיסכון בזמן ואולי גם בעובדים יכול להתברר דווקא כחסכוני יותר.

עניין נוסף שצריך להתייחס אליו הוא ההפרשים בעלויות. השכרת מחסן יכולה להיות מאוד זולה עד זניחה כך שבאפשרותכם להגדיל את הרווחיות של כל מוצר ולהשקיע יותר כסף ברכישת מלאי גדול יותר במחיר מוזל או בשיווק ופרסום. במחסני איקומרס לעומת זאת העלויות במוצרים רבים יכולים להיות מאוד משמעותיים ולנגוס לכם ברווחיות באופן הרסני כך שחשוב להבין את מחזור המלאי של העסק ואת הצרכים המדוייקים שלו ולהכין תכנית עסקית שבה מתייחסים בהרחבה לעלויות ולתפעול בכל אחת מהשיטות כך שתוכלו להגיע אל המסקנה הנכונה ולבחור בשיטה שהכי מתאימה לכם.

כתבות שעשויות לעניין אתכם