הגורמים שמשפיעים על מחיר אחסון שאתם חייבים להכיר

מחסנים ויחידות פרטיות

תוהים כמה עולה לאחסן תכולת דירה או כמה עולה להשכיר מחסן? אם תערכו סקר מחירים, אתם עשויים להיתקל בשונות גבוהה של עלויות כשלעתים יש לכך הצדקה ולעתים ממש לא. כדי להעריך את העלות ההוגנת של שירותי אחסנה, צריך להבין תחילה איך נעשה התמחור וממה הוא מושפע. לאחר שתבינו את זה, תוכלו להבדיל בין הצעת מחיר משתלמת לבין הצעת מחיר יקרה ולא כדאית.

בחברת ‘תיבת נח’ מספקים לכם שירותי אחסנה ברמה מאוד גבוהה ובמחירים הוגנים מהם תוכלו להתרשם באתר. אצלנו תיהנו משקיפות מלאה ותקבלו את השירות הטוב ביותר במסגרת מחירים מאוד כדאיים. התקשרו אלינו או שלחו הודעה לייעוץ ולהצעת מחיר משתלמת במיוחד.

האם יש הצדקה לשוני במחירים אחסנה?

אחת השאלות שמי שאינו מנוסה בשירותי אחסנה היא האם יש הצדקה להפרשי המחירים בין חברות אחסנה שונות? מהניסיון שלנו אנו יכולים להעיד שהמחירים לעתים קרובות יכולים להעיד על הבדלים באופן האחסנה והשירות שאתם מקבלים. מנגד, יכול להיות מצב שבו אתם נדרשים לשלם מחירים יקרים ללא הצדקה. לפיכך, חשוב מאוד להבין ממה המחיר של שירותי האחסנה נקבעים כך שתוכלו לבחון כל הצעת מחיר לגופה ולקבל את ההחלטה הנכונה עבורכם.

לפניכם כל המרכיבים שיכולים להשפיע על מחיר אחסנה והאופן שבו תוכלו לבחון כל היבט על מנת להבין אם הצעת המחיר שאתם מקבלים מוצדקת או שלא.

שיטת האחסנה משפיעה על המחיר

שירותי אחסנה מורכבים מכמה שיטות אחסנה ששונות האחת מן השניה במובנים רבים ושיטה שמתאימה לאדם אחד, אינה תתאים למישהו אחר. ניתן לחלק את השיטות האלה באופן הבא:

  1. יחידות אחסון פרטיות אשר מורכבות מעשרות ומאות יחידות אחסנה שנמצאות בתוך מבנה ומופרדות האחת מן השניה באופן מוחלט באמצעות מחיצות ומנעולים. יחידות אישיות מאפשרות לבעליהן להשתמש ביחידה באופן שוטף ובכלל זה להוציא או להכניס חפצים בחופשיות. ניתן לראות בשיטה זו מחסן אישי שאתם שוכרים לפרק הזמן שאתם צריכים, לרבות באופן קבוע.
  2. שטח אחסנה שנמצא בתוך מתחם בנוי אשר בו מאחסנים חפצים של לקוחות שונים במשותף. בדרך כלל (אך לא רק) נהוג לארוז את החפצים של הלקוח על גבי משטח ולאחסן אותו במחסן גדול עם משטחים וחפצים של לקוחות אחרים. שיטת האחסנה הזאת זולה יותר ביחס ליחידות פרטיות אבל היא לא מציעה את הגמישות והפרטיות שביחידות האישיות שניתן להשתמש בהן באופן שוטף ולהפריד את החפצים באופן מוחלט.
  3. מכולות הן עוד שיטת אחסנה נפוצה אך יש לה הרבה חסרונות שבאים לידי ביטוי בשטח אחסנה קבוע שעליו אתם משלמים גם אם לא משתמשים בכל שטח המכולה. כמו כן וכפי שכתבנו במדריכים שלנו, אחסון במכולה אינו מתאים לכל סוג של תכולה ולעתים התנאים שבמכולה ובכלל זה הטמפרטורה הגבוהה והמחסור באוורור, עלולים להוביל לנזקים לתכולה.

מיקום האחסנה משפיע על המחיר

המיקום של שירותי האחסנה משפיע באופן משמעותי על התמחור של השירות. לדוגמה, מחסן להשכרה בראשון לציון יהיה יקר יותר ביחס למחסן דומה שנמצא במושב מרוחק או בעיר שאינה במרכז הארץ. הסיבה היא ההוצאות היקרות שיש לחברת האחסנה בחכירה או השכרת המקום כמו גם התשלומים השוטפים בעבורו (ארנונה וכיוצא בזה).

למרות ששטחי אחסנה במרכז יקרים יותר, לא היינו ממהרים להתרחק מפני שבמצבים רבים מרחקי הנסיעה עלולים לייקר את המחיר הסופי ואם אתם צריכים להגיע למחסן מעת לעת, כנראה שתהיו חייבים לשכור מחסן בקרבתכם.

איכות האחסנה משפיעה על המחיר

שירותי אחסנה שונים מרכישה של מוצר קבוע ולכן יכולים להיות הפרשים במחירים שנובעים כתוצאה מהבדלים בין חברות אחסנה שונות, ובישראל יכולים להיות הבדלים מאוד משמעותיים.

  1. ראשית, כדי לספק שירותי אחסנה, על החברה להחזיק ברישיונות והיתרים. אתם עשויים לחשוב שאתם לא צריכים את ההיתרים האלה ובטח שלא לשלם עבורם יותר כסף אבל ההיתרים האלה מעידים שהחברה פועלת לפי התקנות ושמתקן האחסנה חוקי כך שהתכולה שלכם תהיה בטוחה, אתם תיהנו מביטוח ואין סיכוי שמישהו יתקשר אליכם ביום בהיר ויבקש לפנות את המחסן מפני שהוא קיבל צו פינוי. מחסן עם היתרים מלמד שאתם עובדים עם חברה מסודרת ואחראית שמכבדת אתכם ואת התכולה שלכם.
  2. מתחם האחסנה צריך להיות מתוחזק באופן שוטף ובכלל זה לעבור הדברה תקופתית.
  3. הנקודה השלישית מתייחסת לסידורי האבטחה, כשבמתחם אחסנה שמנוהל נכון, צריכים להיות מערכות אבטחה ואזעקה לרבות חברת שמירה 24X7.
  4. שירותי האחסנה צריכים להיות מלווים בביטוח כחלק מהשירות ולא בתוספת מחיר. חשוב לבדוק את זה ולהיזהר מהצעות זולות שמחייבות אתכם לבטח את התכולה באופן נפרד, ועוד יותר להיזהר ממי שמציע לכם אחסנה בלי ביטוח.
  5. בדקו את סידורי הפעילות במקום וודאו שהוא תואם את הציפיות שלכם. בין היתר עליכם לבחון את שעות הפעילות, לבדוק אם נדרש תיאום כדי להגיע לתכולה והאם יש שירותים תומכים כמו הובלה שאתם עשויים להזדקק להם.

אז מה המסקנה?

המחירים של שירותי אחסנה מושפעים מאיכות השירות ושיטת האחסנה שמוצעת לכם וכפי שהדגמנו, לפרמטרים האלה יכולה להיות משמעות אדירה על איכות השירות והיכולת שלכם להשתמש באחסנה. יחד עם זאת חשוב להבין מה מוצע לכם בשירות והאם ההפרשים במחירים מוצדקים לפי הפרמטרים האובייקטיביים שסקרנו.

בחברת ‘תיבת נח’ מציעים לכם שירותי אחסנה ברמה מאוד גבוהה ובכלל זה מחסנים משותפים או יחידות אחסון פרטיות עם מנעול בעשרות נפחים שונים. כל המתחמים בעלי רישיונות והיתרים ומנוהלים באופן קפדני כבר למעלה משני עשורים. לרשותכם עומדת חנות לממכר קרטונים ומוצרי אריזה (תחת המותג ‘הכל למוביל’) ושירותי הובלה שניתנים על ידי עובדי החברה, והכל במחירים הוגנים ועם שירות מעולה. התקשרו או שלחו הודעה לפרטים נוספים ולהצעת מחיר.

כתבות שעשויות לעניין אתכם