המדריך האולטימטיבי לאחסון מוצרי חשמל: טיפים, טריקים והמלצות

אחסון מוצרי חשמל

מוצרי חשמל משדרגים את חיינו ומספקים לנו נוחות ויעילות. עם זאת, ייתכנו מצבים שבהם נצטרך לאחסן מכשיריחשמל שונים לתקופה ממושכת. אחסון נכון חיוני לשמירה על תקינות ואורך החיים של מכשירים אלה וחשוב לאחסן אותם באופן שיבטיח את שלמותם ואת הפשך תפקודם בעתיד. מדריך זה ידון במצבים שונים שבהם צריך לאחסן מכשירי חשמל, בשיטות הנכונות לעשות את זה, בעלויות הנלוות ובטיפים לבחירת חברת אחסון אמינה ומומלצת.

מתי צריך לאחסן מכשירי חשמל?

מעצם היותם של מרבית מכשירי החשמל גדולים, עדינים או יקרים, יתכנו מספר תרחישים שבהם נצטרך לאחסן אותם.

 1. שימוש עונתי במכשירי חשמל לעסקים: חלק ממוצרי החשמל לעסקים שונים משמשים אותם רק בעונות מסוימות, כשבין הדוגמאות הנפוצות ניתן למנות מכונת גלידה שניתן לאחסן בחורף או מכשירי חימום גדולים שאין בהם צורך בקיץ. אחסון מכשירים אלה יכול לסייע לעסק לספק שירותים רלוונטיים בהתאם לעונת השנה ומבלי לבזבז מקום יקר על פריטים שאין בהם צורך.
 2. מעבר דירה: אחסון תכולת דירה בזמן מעבר הוא אחד השירותים הנפוצים שבהם נדרש לאחסן מוצרי חשמל שונים.
 3. שיפוץ: שיפוצים כרוחים בלכלוך והעברה זמנית של מכשירי חשמל למחסן תגן עליהם מפני אבק, פסולת ונזק פוטנציאלי במהלך השיפוץ.
 4. נסיעות רילוקיישן: אם אתם יוצאים לטיול ממושך או לרילוקיישן, יתכן שתרצו להשכיר את הדירה שלכם ובמקביל לשמור על החפצים היקרים במקום בטוח כשבין היתר יהיה צורך לאחסן מכשירי חשמל שונים.
 5. שימוש במחסן לצורך ארגון סביבת העבודה או המחיה: לקוחות פרטיים ועסקיים שוכרים מחסנים כדי לאחסן בהם ציוד ואביזרים שונים. שימוש במחסן להשכרה יכול להוזיל את עלויות האחסנה של פריטי חשמל שונים ולפנות מקום חיוני לצרכים אחרים.

כיצד לאחסן מוצרי חשמל בצורה נכונה

אחסון נכון של מכשירי חשמל חיוני כדי לשמור עליהם ולהבטיח את תפקודם בהמשך. יחד עם זאת חשוב לאחסן באופן הנכון מפני שאם לא כן, האחסנה תאבד את האפקטיביות שלה.

 1. הכנת מכשירי חשמל לאחסון: לפני אחסון של מכשירי החשמל יש לנקות אותם היטב. מומלץ לפרק את כל החלקים הנשלפים ולהדביק אותם יחד באמצעות מסקינטייפ או ניילון נצמד. פעולה זו מסייעת במניעת נזק או אובדן במהלך האחסון.
 2. בחירת סביבת האחסון הנכונה: לחות, טמפרטורה ואוורור הם גורמים קריטיים שיש לקחת בחשבון בעת אחסון מכשירי חשמל. לחות גבוהה עלולה לגרום לקורוזיה, בעוד שטמפרטורות קיצוניות עלולות לפגוע ברכיבים רגישים או במעטפת הפלסטיק. בחרו סביבת אחסון עם לחות מבוקרת וטווח טמפרטורות יציב וודאו שאזור האחסון מאוורר היטב כדי למנוע הצטברות רטיבות ועובש. אחת הדוגמאות הטובות לנזקים באחסון מוצרי חשמל מתוארות באופן מפורט במדריך שעוסק בסכנות של אחסון במכולה.
 3. אריזה נכונה ושימוש במוצרי אריזה מתאימים: השתמשו בחומרי אריזה איכותיים כגון ניילון בועות (פצפצים), ניירות אריזהף וקרטונים מחוזקים כדי להגן על מכשירי החשמל במהלך האחסון. עטפו כל מכשירי חשמל עדינים בניילון בועות או בשמיכה והשתמשו בניילון נצמד. הניחו את המכשיר שנעטף בקופסה עם ריפוד נוסף כדי למנוע תזוזה במהלך ההובלה והאחסון. מכשירי חשמל גדולים כמו מקרר יש לעטוף באמצעות גליל קרטון וניילון נצמד.
 4. סמנו את הארגזים: תייגו כל קרטון וציינו איזה פריט הוא מכיל כך שתוכלו למצוא כל פריט בקלות. ארגנו את המכשירים המאוחסנים לפי גודל ומשקל, ואחסנו פריטים כבדים יותר בחלק התחתון ופריטים קלים מעליהם על מנת לחסוך במקום וכדי למנוע נזק.
 5. אמצעי בטיחות וטיפים לתחזוקה במהלך האחסון: בדקו מעת לעת את המכשירים המאוחסנים שלכם לאיתור סימני נזק, כגון חלודה, עובש או מזיקים. ודא שסביבת האחסון נשארת יציבה מבחינת טמפרטורה ולחות ובצעו את כל ההתאמות הדרושות כדי לשמור על תנאים אופטימליים.

כמה עולה לאחסן מוצרי חשמל

יש מספר גורמים שמשפיעים על עלות אחסון מכשירי חשמל ובכלל זה הגודל, משך האחסנה, מיקום המחסן ושיטת האחסון.

 1. גודל: מכשירי חשמל גדולים יותר, כגון מקררים ומכונות כביסה, ידרשו יותר מקום, וכתוצאה מכך, עלויות האחסון יתייקרו. העלות של אחסנת מכשירים קטנים יותר, כמו מיקרוגל או מסכי טלוויזיה תהיה הרבה יותר זולה באופן יחסי.
 2. תקופת האחסנה: ככל שתאחסנו את מכשירי החשמל שלכם למשך זמן רב יותר, כך העלות הכוללת תהיה גבוהה יותר. עם זאת, מתקני אחסון רבים מציעים הנחות עבור אחסון לטווח ארוך.
 3. מיקום מתקן האחסנה: עלויות האחסון משתנות בהתאם לאזור ולקרבת המתקן לאזורים עירוניים. מתקנים בערים הגדולות או בקרבתן גובים בדרך כלל תעריפים גבוהים יותר מאלה שבמושבים או בפריפריה.
 4. שיטת האחסנה: ניתן לאחסן מכשירי חשמל במספר שיטות שונות ובכלל זה יחידות אחסון פרטיות שבהן אתם מקבלים מפתח ליחידה ויכולים להוציא ולהכניס פריטים באופן שוטף, חברות שצריכות לאחסן מכשירי חשמל גדולים יעדיפו מחסן להשכרה ואם אתם עומדים לאחסן את הפריטים ולא צריכים לגשת אליהם במהלך התקופה, תוכלו להיעזר בשטחי אחסנה משותפים וזולים יותר שבהם מוצרי החשמל מאוחסנים במשטח עטוף יחד עם פריטים של לקוחות אחרים. אנו לא ממליצים לאחסן מכשירי חשמל במכולות מפאת התנאים ששוררים בהן ושעלולים להוביל לנזקים כבדים.

אנו ממליצים לצפות במחירי אחסון תכולה.

האם ניתן להוזיל את המחיר?

ניתן לחסוך בעלויות האחסון אם בוחרים במחסן משותף וזול. יחד עם זאת אנו לא ממליצים לחפש הרפתקאות בחברות אחסנה שעובדות בלי רישיון או שאינן נותנות לכם ביטוח מלא. בכל אופן התנאי המרכז יצריך להיות שבמחסנים יהיו תנאים אופטימליים לאחסנת מוצרי חשמל כך שתהיו בטוחים שהפריטים יהיו במצבם המקורי כשתוציאו אותם מהאחסון.

בחירת חברת אחסון מומלצת

כדי לאחסן פריטי חשמל בהצלחה, עליכם לבחור בחברת אחסון מומלצת ובמחסנים שמתאימים לפריטים. לפניכם מספר כללי שיסייעו לכם להחליט היכן ואיך לאחסן פריטי חשמל.

 1. חברת אחסנה מומלצת: התנאי הראשון הוא להיעזר בשירותים של חברת אחסון מומלצת שמנוסה במתן שירותי אחסנה דומים.
 2. מתקנים מאובטחים: ודא שבמתקן האחסון קיימים אמצעי אבטחה, כגון מצלמות, אזעקה, שמירה וכיוצא בזה.
 3. נגישות לפריטים: בחרו חברת אחסון שמציעה גישה נוחה לפריטים המאוחסנים שלכם במשך רוב שעות היממה.
 4. בדקו שהשירות כולל ביטוח אחסנה בלי תוספת תשלום.
 5. אל תתפשרו על שיטת האחסנה ובחרו אחת שמתאימה לצורך שלכם.
 6. מחסנים מרוחקים אולי יעלו יותר אך העניין יכול לבוא על חשבון הנוחות והוצאות נסיעה והובלה שכרוחות בכך.

אחסון מכשירי חשמל בחברת ״תיבת נח״

חברתנו מציעה מגוון שירותי אחסנה בסטנדרט בלתי מתפשר של איכות ושירות במספר מוקדים במיקומים נוחים ובמחירים תחרותיים. כל מתחמי האחסנה נבנו מתוך מחשבה לספק לכם את השירות הטוב והנוח ביותר וכולם מחזיקים ברישיונות וביטוחים. התקשרו אלינו או שלחו הודעה לייעוץ ולהצעת מחיר משתלמת במיוחד.

כתבות שעשויות לעניין אתכם