כל מה שצריך לדעת על ביטוח באחסנה

ביטוח אחסנה

השכרת יחידת אחסון או השכרת מחסן יכולים להיות פתרון נוח עבור אנשים המעוניינים לאחסן את חפציהם היקרים במקום מאובטח ונגיש. עם זאת, חשוב לקחת בחשבון את החשיבות של ביטוח אחסנה מכיוון שהוא משמש כאמצעי הגנה חיוני להגנה על רכושכם מפני נזק או אובדן פוטנציאליים. מדריך זה ידון במשמעות של ביטוח אחסון, מדוע אתם זקוקים לו, כיצד לוודא שהחפצים שלכם מבוטחים, העלויות הכרוכות בביטוח אחסון וכיצד הימצאות ביטוח שכזה יכולה להיות אינדיקטור לחברת אחסנה איכותית.

מהו ביטוח אחסון?

ביטוח אחסנה הוא סוג של פוליסת ביטוח שתוכננה במיוחד כדי להגן על החפצים שאתם מאחסנים בחברת אחסנה. הביטוח מספק כיסוי לרכושכם מפני סכנות שונות, כגון אש, גניבה ואסונות טבע. זוהי פוליסה שונה מביטוח דירה ותכולה שעשויים להציע כיסוי מוגבל או לא להציע כיסוי כלל, לפריטים המאוחסנים מחוץ לבית או לעסק.

ישנם מספר סוגים של כיסויים הניתנים במסגרת ביטוח אחסון כשהמרכזיים שצריך להכיר הם:

  1. כיסוי סכנות נקובות: כיסוי זה מפרט באופן ספציפי את הסכנות שחפציכם מבוטחים מפניהן, כגון שריפה, גניבה או אסונות טבע.
  2. כיסוי כל הסיכונים: כיסוי זה מספק הגנה רחבה יותר, המכסה את כל הסכנות למעט אלה שהוחרגו במפורש בפוליסה.

חשוב להבין את ההבדלים בין ביטוח דירה לבין ביטוח באחסנה ובעוד שביטוח דירה עשוי לספק כיסוי מסוים לרכוש שאתם מאחסנים במחסן להשכרה או ביחידת אחסון, הוא מוגבל לעתים קרובות לאחוז מסכום הכיסוי הכולל שלך (אם בכלל) ועשוי שלא לכסות סכנות או תרחישים מסוימים. ביטוח אחסון מציע הגנה מקיפה יותר המותאמת במיוחד לסיכונים הייחודיים הכרוכים באחסון חפציכם במתקן אחסנה.

למה צריך ביטוח אחסון?

ישנן מספר סיבות מדוע ביטוח אחסנה חיוני בעת השכרת יחידת אחסון פרטית או בזמן השכרת מחסן:

  1. אחריות מוגבלת של חברת האחסנה: בעוד שחברות אחסנה מומלצות מיישמות אמצעי אבטחה כדי להגן על חפציכם, הן בדרך כלל אינם לוקחות אחריות על נזק או אובדן של רכוש. פוליסת הביטוח של מתקן האחסנה מכסה ומגינה עליכם מפני מקרים שכאלה.
  2. הגנה מפני נזק או אובדן: ביטוח אחסון מספק הגנה לחפציכם במקרה של נזק או אובדן עקב סכנות שונות, כגון שריפה, גניבה, או אסונות טבע. ללא ביטוח אחסון, ייתכן שיהיה עליכם לשאת בנטל הכלכלי במקרה של נזק או אובדן מסיבה כלשהי.
  3. שקט נפשי: הידיעה כי תכולת הדירה או הסחורה שלכם מבוטחים מספקת שקט נפשי ומאפשרת לכם להתמקד בהיבטים אחרים מבלי לדאוג לבטיחות רכושכם.

כיצד תוכלו לוודא שחפציכם מבוטחים?

כדי להבטיח שהחפצים שלכם מבוטחים בזמן שהם מאוחסנים, מומלץל לנקוט בצעדים הבאים:

  1. עיינו בפוליסת הביטוח של הדירה או העסק כדי לקבוע אם היא מספקת כיסוי לפריטים שמאוחסנים. זכורו שבדרך כלל לא יהיה כיסוי ביטוחי לפריטים שאינם נמצאים בעסק או בדירה למרות קיומו של ביטוח כזה.
  2. בדקו שלחברת האחסנה יש ביטוח ובקשו לראות את הפוליסה. קראו אותוה והבינו מהו סכום הכיסוי הביטוחי ובאילו מצבים הוא ניתן לכם. כשזה מגיע לביטוח, אל תסמכו על הבטחות ובדקו בעצמכם את התנאים ואם הם עולים בקנה אחד עם הצורך שלכם.
  3. במידה שאתם מאחסנים פריטים יקרים או סחורה בעלת ערך רב, כדאי מאוד שהערך הנקוב בפוליסה באמת יהיה תואם את ערך החפצים. חברות אחסנה מציעות כיסוי ביטוחי שונה וחשוב להבין מה כל אחד נותן לכם והאם זה מספק אתכם. במידה שהכיסוי אינו עומד בציפיות שלכם תוכלו לבדוק חברות אחסנה אחרות או לבחון אפשרות להגדיל את הכיסוי הביטוחי באופן פרטני בתוספת תשלום.

האם ביטוח אחסנה עולה כסף?

ביטוח תכולה אינו צריך לעלות כסף והוא כבר מגולם במסגרת שירותי האחסנה שאתם משלמים עליהם. יחד עם זאת לא כל חברות האחסנה מציעות ביטוח מסיבות שונות שבדרך כלל קשורות להיעדר רישיון לעסוק בשירותי אחסנה ולכן חשוב לבדוק את העניין.

בנוסף לכך יתכנו מצבים שבהם חברת האחסנה תציג לכם מחיר מאוד זול לאחסנה אבל בבוא העת תדרוש תשלום נוסף עבור הביטוח כך שהמחיר הסופי יהיה יקר יותר ממה שחשבתם ולכן חשוב לנקוט במשנה זהירות ולהבין על מה חותמים, המה המחיר, האם יש ביטוח ומה גובה הכיסוי שלו.

חשוב השוות את כיסוי הביטוח ביחס לערך החפצים או הסחורה שמאחסנים, וההשפעה הכספית הפוטנציאלית של נזק או אובדן מפני שיכול להיות מצב שתרצו לשדרג את הכיסוי וחשוב שתהיה לכם את האפשרות הזאת.

ביטוח אחסנה מעיד על כך שחברת האחסנה איכותית

הימצאותו של ביטוח אחסנה יכול ללמד על האיכות של חברת האחסנה. מתקני אחסון המציעים אפשרויות ביטוח מפגינים מחויבות לבטיחות ולביטחון הרכוש שלכם.

מעבר לכך, הימצאות ביטוח באחסנה יכול ללמד על כך שלחברת האחסנה יש רישיון עסק ושהיא עומדת בכל דרישות החוק.

מעבר לכך חשוב לזכור שחברות ביטוח מציבות תנאי סף לחברות האחסנה לפני שהן מסכימות בכלל לבטח אותן כשבין התנאים אפשר למנות אמצעי אבטחה, שמירה, מערכות לגילוי וכיבוי שריפות, ניקיון ותחזוקה שוטפים ועוד כך שמעבר לכיסוי הכספי, הביטוח יכול לעזור לכם להבין מי חברת אחסנה מומלצת וממי כדאי להישמר.

ביטוח בחברת ״תיבת נח״

חברתנו מציעה לכלל הלקוחות שירותי אחסנה במגוון אפשרויות במתקנים מתקדמים שתוכננו לצורכי אחסנה שונים. בין המתקנים ניתן למנות יחידות אחסון פרטיות, מחסנים להשכרה ושטחי אחסנה בנפחים מגוונים שמיועדים לאחסון תכולת דירה עם ביטוח, מלאי, סחורה ולאחסנת חפצים שונים. כל שירותי האחסנה שלנו ניתנים לכם במסגרת ביטוח איכותי עם כיסוי גבוה במגוון רחב של תרחישים. בנוסף, אנו עובדים במסגרת רישיון עסק ועומדים בכל דרישות החוק כבר למעלה מ-30 שנים.

רוצים הצעה לאחסון תכולה או להשכרת מחסן? התקשרו אלינו או שלחו הודעה ונשמח לספק לכם את השירות הטוב ביותר במחיר הכי משתלם.

כתבות שעשויות לעניין אתכם