דברים שחייבים לדעת לפני אחסנה

אחסון תכולה

שירותי אחסנה נהנים מביקוש גובר בעשורים האחרונים וכתוצאה מכך יש לצרכן הממוצע הרבה מאוד אופציות כך שלצד חברות עם מחסנים מתקדמים שמתוחזקים כהלכה, יש גם כאלה שאינם מאחסנים בתנאים אופטימליים וחמור מכך, לעתים אפילו בתת תנאים שיכולים להוביל לנזק לסחורה או לתכולה.

בנוסף, גם אם אתם עומדים לאחסן את התכולה במחסן הכי מתקדם ומתוחזק, עליכם להקפיד על מספר כללים שיסייעו לכם לשמור על הפריטים באופן המיטבי שיאפשר להוציא אותם מהאחסנה כשהם במצב המקורי שבו הכנסתם אותם.

חברת אחסנה מומלצת ומקצועית

התנאי הראשוני לשביעות רצון שלכם ולשמירת חפצים באופן הטוב ביותר היא להיעזר בשירותיה של חברת אחסנה מקצועית ומומלצת שעובדת לפי הנהלים הנדרשים.

זאת אולי נשמעת כמו דרישה בסיסית אך אם תבדקו כמה מתוך החברות שמציעות שירותי אחסנה באמת עומדות בתנאים האלה, אתם עשויים להיות מאוד מופתעים.

יש מספר תנאים שיאפשרו לכם לזהות חברת אחסון מקצועית ובכלל זה:

  1. חברת אחסנה מומלצת תהנה גם מביקורות חיוביות. בדקו זאת ובמידת הצורך בקשו המלצות של לקוחות.
  2. כפי שציינו, על מנת לספק שירותי אחסנה בישראל יש לעמוד במספר קריטריונים כשהמרכזיים הם רישיון עסק ואישור כבאות שהמקום עומד בתקנים ובביקורות התקופתיות. לא נתפלא אם תתקלו ביותר מעסק אחד שאין לו את האישורים האלה. במקרה הטוב זה יכול לעבור מבלי שתשימו לב אך במקרה הרע זה יכול להסתיים בנזקים או בכאבי ראש מיותרים. מעבר לכך עמידה בשתי הנקודות האלה מהווה אסמכתא שמדובר בעסק שלוקח את שירות האחסנה ואותכם הלקוחות, באופן רציני.
  3. התרשמו מהמצב התחזוקתי של מתקן האחסנה. אין כמו מראה עיניים על מנת לתהות על הניקיון באזור והתחזוקה השוטפת שבו. מומלץ לבקש ולראות אישור לכך שבמקום מתבצעת הדברה תקופתית כנגד מזיקים שעלולים להגיע אל התכולה או הסחורה שמאוחסנים במקום.
  4. אבטחה ראויה היא עוד תנאי חשוב ועל כן אנו ממליצים לבחור בשירותי אחסנה שמציעים יחידות פרטיות שמופרדות משאר התכולה והסחורה שיש במקום. כמו כן יש לוודא שהמקום מאובטח ומוגן. לנקודה הזאת יש השלכות על שלום התכולה המאוחסנת ועל השקט הנפשי שלכם.
  5. באופן כללי כדאי תמיד לבחור במתחם אחסנה בנוי ולא במכולות או מבני פח כאלה ואחרים מפני שבמבני בטון ההגנה מפני פגעי מזג האוויר טובה יותר והתנאים האקלימיים מתאימים יותר לאחסנה.
השכרת מחסנים קטנים או גדולים

אריזה נכונה לפני האחסנה

רבים שנעזרים בשירותי אחסנה אינם מודעים לכך שאריזה נכונה היא אחת הדרישות הבסיסיות לאחסון בטוח. אנו ממליצים לקרוא בעיון את המדריך לאריזה לפני אחסנה ומנצלים את ההזדמנות הזאת כדי לחזור ולהדגיש את חשיבות האריזה.

החשיבות הזאת נובעת בראש ובראשונה מהשוני להובלה רגילה שבה נהוג לארוז את החפצים, להוביל אותם ואז לפרוק ולסדר אותם במקום החדש. באריזה לפני אחסנה מדובר בתהליך ארוך וממושך יותר שכולל מספר תחנות נוספות שאין בהובלה רגילה.

לדוגמה, אנו ממליצים לאחסן חפצים בקרטונים מחוזקים שבדרך כלל מורכבים לפחות משני שכבות. הסיבה היא שבתקופת האחסנה הקרטונים נערמים האחד על גבי השני כדי לחסוך במקום ואם הארגזים לא יהיו מספיק חזקים, יש חשש שהארגזים שמצויים בתחתית יתקמטו ויגרמו לנפילה של כל הארגזים שמעליהם.

בנוסף לכך צריך לדאוג שכל הפריטים יכנסו אל המחסן כשהם יבשים לחלוטין. זה אומר שאם אתם מאחסנים מקרר, יש לנקות ולייבש אותו היטב לפני האחסון.

כדאי להיעזר בחומרי אריזה ייעודיים לסוגי פריטים שונים מתוך מטרה לשמור עליהם במצבם הנוכחי.

אנו משווקים בין היתר חומרי אריזה ומעמידים לרשותכם צוות מקצועי שישמח לייעץ ולסייע.

אריזה והובלה

לבחור את שיטת האחסנה הנכונה – עבורכם

עניין נוסף שצריך לבדוק ולהתאים לצורך שלכם היא שיטת האחסנה. האם אתם צריכים יחידות פרטיות או אולי מחסנים להשכרה שיותר מתאימים לעסקים, ומה לגבי מכולות?

אם השיטות האלה לא אומרות לכם כלום, אנו ממליצים לקרוא את המדריך שמתייחס לשלושת השיטות בהרחבה תוך ציון היתרונות והחסרונות של כל אחת מהן.

מה שעליכם להבין הוא ששיטת אחסנה אחת שמתאימה למי שטס לחול, לא כל כך תתאים למי שמאחסן תכולה בזמן שיפוץ או מעבר דירה.

כדי להבין את זה נסביר שיש 3 שיטות אחסנה. 1. יחידות פרטיות 2. מחסנים 3. מכולות.

על מכולות אנחנו לא נרחיב מפני שכבר כתבנו על כך מדריך מפורט. אחסון במכולות אינו מומלץ על ידינו מהסיבה הפשוטה שבמכולה אין תנאים נאותים לאחסנה בטוחה ומפני שהשימוש במכולה בכלל אינו נוח.

מחסנים משותפים תופסים תאוצה מפני שהמחיר שלהם זול באופן יחסי. מדובר בטכניקה שמאפשרת לכם לאחסן את החפצים במשטח עץ עטוף בניילון נצמד או בקופסת עץ גדולה שמאוחסנים בתוך מחסן גדול עם משטחים וקופסאות של לקוחות אחרים. החיסרונות באים מתבטאים בכך שאין לכם גישה לחפצים ואין הפרדה כך שאם ליד התכולה שלכם יש רהיטים עם טרמיטים, יש מצב שהם ימצאו את הדרך אליכם.

אנו ממליצים רק על יחידות אחסון פרטיות מפני שזאת השיטה הכי נוחה והכי בטוחה. אתם מקבלים חדר אחסנה נעול שמופרד מכלל הלקוחות של החברה. באפשרותכם לאחסן או להוציא ממנו חפצים באופן חופשי וברוב שעות היממה. ההפרשים במחיר אינם גבוהים אך מבחינת התמורה אין בכלל מה להשוות.

צריכים לאחסן דבר מה?

צריכים לאחסן תכולת דירה, פריטים, סחורה או אחסון ציוד כזה או אחר? אנו מציעים לכם את שירותי האחסנה הטובים והבטוחים ביותר שכוללים תחזוקה מוקפדת, רישיונות והיתרים, אבטחה, ביטוח ועוד מגוון שירותים משלימים כמו הובלה ואריזה, הובלה ואחסנה ועוד, והכל במחירים הוגנים ומשתלמים. התקשרו אלינו או שלחו הודעה לייעוץ והצעת מחיר משתלמת במיוחד.

כתבות שעשויות לעניין אתכם