טיפים לשמירת תכולה באחסנה שחייבים להכיר

טיפים לשמירת תכולה באחסנה

אחסנה של פריטים ורהיטים היא פעולה שנעשית באופן שגרתי אך כדי לאחסן באופן הנכון ולהפיק מהפעולה את המקסימום מבחינת נוחות ועלות, חשוב להקפיד על מספר כללים. מאחסנים פריטים בדירה או במחסן ששכרתם? לפניכם טיפים שיעזרו לכם לעשות את זה טוב יותר, החל מחיסכון בשטח האחסון ועד לניהול נוח יותר של הפריטים המאוחסנים.

מיון הפריטים שמתכוונים לאחסן

אחד התנאים המקדימים החשובים ביותר באחסון פריטים מכל סוג הוא מיון שלהם. אם תמיינו את החפצים באופן נכון ותזהו את מה שאתם לא באמת צריכים, תוכלו לפנות מקום חיוני לפריטים אחרים ולסדר את שטח האחסון באופן הרבה יותר נוח ושימושי.

אנשים רבים מתקשים להיפרד מחפץ כזה או אחר אך בואו ונודה על האמת, רובנו נוהגים לאחסן פריטים שאין בהם צורך ממשי ולעתים קרובות האחסנה מהווה את התחנה האחרונה לפני ההיפטרות מאותו חפץ. לכן ההמלצה שלנו היא לוותר על התחנה המיותרת הזאת ואם אין צורך ממשי בפריט כלשהו כדאי להקדים להיפטר ממנו ולפנות מקום אחסנה.

בשלב המיון תוכלו לקבוע אם לזרוק פריט כזה או אחר, למסור אותו או אפילו להציע אותו למכירה. חשוב לציין שאם אתם שוכרים מחסן עליכם לעשות שיקלול כדאיות שבמסגרתו מחשבים את עלות האחסון במחסן ביחס לשווי של הפריטים. לדוגמה, אם אתם מאחסנים רהיטים שהשווי שלהם 3,000 ש״ח במשך שנה שלמה, אתם עשויים לגלות שמכירתם ורכישת רהיטים חדשים בעוד שנה תהיה הרבה יותר כדאית ומשתלמת עבורכם.

בחירת המקום המתאים לאחסון

כשזה מגיע לאחסנת תכולה, פריטים או רהיטים, יש כמה אפשרויות שכדאי לשקול בהתאם לכמות התכולה והמקום שעומד לרשותכם. באופן טבעי הדרך המועדפת תהיה אחסון במחסן של הדירה ככל שקיים אחד כזה אם כי כבר ראינו מקרים יצירתיים שבהם בעלי דירות ארגנו את הדירה שלהם באופן חכם כך שגם לפריטים פחות שימושיים נמצא מקום מתאים.

לעומת זאת אם אין לכם מחסן או מספיק מקום אחסון בדירה, תמיד תוכלו להיעזר בשירותי אחסנת תכולה שבמסגרתם אתם מקבלים יחידת אחסון עם מפתח שבה אתם יכולים לאחסן את כל מה שאתם צריכים ואף להשתמש ביחידת האחסנה באופן שוטף לרבות להוציא חפצים או להכניס חדשים.

שימו לב שחשוב לבחור במתחם אחסנה ראוי עם ביטוח, גישה נוחה, חניה חופשית וכמובן שגם רישיונות והיתרים.

יש לציין שאם אתם מעוניינים במקום אחסנה בלי אפשרות גישה לחפצים עד להוצאתם מהמחסן, תוכלו להיעזר בשירות מוזל של אחסנה במחסן משותף שבמסגרתו החפצים נארמים ונארזים במשטח שמאוחסן במחסן גדול עם משטחים נוספים אחרים.

מיטוב שטח האחסנה

מומלץ בחום למטב את שטח האחסנה בצורה האופטימלית מפני שכך תוכלו לחסוך במקום ולהפוך את האחסנה לנוחה יותר. לפניכם מספר כללים שכדאי ליישם כדי להוציא מהאחסנה את המקסימום:

  1. פרקו את הרהיטים מפני שכך הם יתפסו פחות מקום.
  2. את הארגזים יש לסדר בערימות ולנצל את הגובה של שטח האחסנה ככל שניתן.
  3. שימו חפצים שימושיים בתחילת המחסן וחפצים שאין בהם צורך בסופו. הפעולה הזאת תאפשר לכם גישה נוחה יותר לחפצים שימושיים.
  4. יש לשמור חפצים שבירים ועדינים בנפרד כדי למנוע נזקים אפשריים.

רשימת מלאי

במידה שאתם מאחסנים מספר גדול של פריטים, עליכם להכין רשימת מלאי שכוללת את כל מה שאתם מאחסנים כך שאם תצטרכו דבר מה לא תבזבזו זמן בניסיונות שחזור מיותרים.

סימון הארגזים באופן ברור

אחד האמצעים הנוחים ביותר לאחסנת פריטים במחסן הם קרטונים מתאימים אך מאחר שהם אטומים, לא ניתן לדעת מה יש בכל אחד מהם ומהר מאוד אתם עשויים להגיע למצב שבו אתם פורקים את כל המחסן ונוברים בכל הארגזים רק כדי למצוא פריט כלשהו.

הדרך למנוע מצבים כאלה היא לסמן את כל הקרטונים ולרשום עליהם את תכולתם. מומלץ לרשום זאת על הצד הגלוי של הקרטונים כך שניתן יהיה למצוא מהר מאוד כל פריט שתזדקקו לו.

הגנו על החפצים

אחד התנאים לאחסנה ארוכת טווח של פריטים הוא אריזה נכונה שלהם. כדי לעשות את זה באופן הנכון, אנו ממליצים להיעזר בקרטונים מתאימים ובחומרי אריזה כמו שקיות גדולות, ניילון נצמד ואפילו פצפצים.

אם אתם מאחסנים מספר ארגזים, יש לעשות שימוש בקרטונים דו גליים חזקים שיאפשרו להניח אותם האחד על גבי השני. פריטים שבירים יש לארוז בתוך קרטונים חזקים ומרופדים בניירות אריזה ואילו שטיחים ורהיטים ניתן לעטוף במהירות בניילון נצמד או קרטון גלילי.

אריזה נכונה של החפצים תבטיח לכם שהם ישמרו באחסנה ושתוכלו להוציא אותם מהאחסון במצבם המקורי.

הימנעו מחסימת הכניסה למחסן

הרצון לנצל כל חלקה פנויה באחסון מובן לחלוטין אך הוא יכול להוביל לחוסר היכולת לראות מה יש בתוך המחסן ולהגיע אל פריט כזה או אחר. אנו ממליצים לאחסן את החפצים הגדולים מאחור ואילו את הפריטים הנמוכים יותר לאחסן בסמוך לפתח הכניסה למחסן. כמו כן כדאי להשאיר מקום שיספיק כדי להיכנס ולגשת לכל הארגזים והפריטים שתצטרכו להוציא מבלי לרוקן את כל המחסן בשביל להוציא דבר מה.

צריכים לאחסן חפצים, רהיטים או תכולת דירה? ב״תיבת נח״ תוכלו לשכור יחידת אחסון או מחסן וליהנות ממתקני אחסון מתקדמים עם ביטוח ומגוון שירותים תומכים. התקשרו אלינו או שלחו הודעה לייעוץ ולהצעת מחיר משתלמת במיוחד.

כתבות שעשויות לעניין אתכם