המדריך המקיף לאחסון תכולת דירה

יחידת אחסנה לתכולת דירה

אחסון תכולת דירה הוא מהשירותים שנהנים מביקוש גובר בעשור האחרון וכמו בכל ענף אחר, היכן שהביקוש גבוה, כך יקומו עסקים חדשים בתחום, שיציעו שירותי אחסנה ובמקרים רבים מדובר בעסקים מעולים אך בין לבין יש הרבה מקרים של שירותי אחסנה לקויים.

הליקויים יכולים לבוא לידי ביטוי במחסנים לא תקניים, בעיות בטיחותיות, תנאי אחזקה לקויים ועוד.

לאור זאת נוצר מצב שבו לצד חברות אחסון מקצועיות קיימות חברות או מתווכים מסוגים שונים שלא בטוח שהייתם מעוניינים לשכור את שירותיהם אם הייתם מבינים במה זה כרוך.

החלטנו לכתוב את המדריך המפורט בישראל אודות שירותי אחסון תכולת דירה שיעזור לכם לחסוך כסף ולבחור בשירותי אחסון תכולה איכותיים שיאפשרו לכם לישון בשקט.

המגמות שתורמות להתגברות ההיצע של שירותי אחסון תכולת דירה

יחידות אחסון תכולת דירה
יחידות אחסון תכולת דירה

יש הרבה סיבות לעלייה בביקוש לשירותי אחסנה כשבין הבולטים ניתן לציים את הבאים:

מעברי דירות

ריבוי מעברי הדירות שנוצר כתוצאה מעלייה במחירי הנדל”ן בישראל ואיתם מחירי השכירויות, הביאו לכך שכיום יותר ויותר אנשים עוברים דירה לעתים תכופות יותר ונזקקים לשירותי אחסון תכולת דירה על מנת לשמור את הרכוש שלהם במקום בטוח במקרים שבהם מקום המגורים קטן מלהכיל את כמות הריהוט והפריטים שנצברו.

רילוקיישנים

מעבר לכך, ישנן סיבות רבות אחרות שמביאות לביקוש הגבוה לשירותי אחסון כדוגמת נסיעות עסקיות לחו”ל לפרקי זמן ארוכים. אם נעצור לרגע ונחשוב על מספר הרילוקיישנים של אזרחי ישראל, נגלה שזוהי תופעה שכמעט ולא היתה קיימת לפני עשרים שנים, אך עם התפתחות ענף ההייטק, נסיעות ממושכות והרצון לאחסן את תכולת הדירה במקום בטוח בזמן שמשכירים את הדירה, הפכו כמעט לעניין שבשגרה.

אחסנה בזמן שיפוץ

אחסון דירה יכול להיות שירות מעולה בזמן שיפוצים, כך שבמקום להשאיר את הרהיטים והחפצים חשופים ללכלוך ולפגיעה, פשוט מאחסנים אותם עד לסיום השיפוץ.

מעבר לכך יש עוד הרבה מצבים שבהם צריכים לאחסן את הדירה ויחידות פרטיות שהותאמו לכך הן פתרון מעולה שמשלב שימושיות, נוחות וגם מחיר הגיוני.

אין לי מספיק כסף לבחור בהצעה הזולה…

אם תחפשו באינטרנט חברת אחסנה, יש סיכוי סביר שתתקלו שלל הצעות מפתות כמו “אחסון תכולת דירה החל מ-20 ש”ח…” ואתם חושבים שזה נשמע טוב ופונים אל אותה חברה. בצד השני של הטלפון עונה לכם אדם נחמד ואתם בוחרים לבחור בשירותי האחסנה האלה שנשמעים משתלמים במיוחד. יכול להיות שבאמת העסקה תשתלם לכם ותחסכו סכום כסף לא מבוטל אך כדאי שתדעו – אתם לוקחים סיכון!

צריך להבין – כדי לתחזק מתחם אחסנה באופן מקצועי, צריך להשקיע בתחזוקה, רישיונות ותפעול. מדובר בהוצאות משמעותיות וקיים סיכוי סביר שמי שמציע מחיר נמוך במיוחד פשוט אינו עומד בדרישות המתבקשות.

האם אתם יכולים לקחת את הסיכון שהתכולה תפגע? האם הנזק שעשוי להיגרם לה כתוצאה מאחסון בתנאים לקויים שווה את החיסכון של כמה מאות שקלים? אנו סבורים שהתשובה לכך שלילית ולכן ממליצים להיזהר מהצעות זולות מדי מפני שלרוב הן יעידו על ליקויים אפשריים בשירות שיכולים לבוא לידי ביטוי באינספור דרכים.

מה צריך לבדוק רגע לפני אחסון תכולת הדירה?

רובנו לא ממש מבינים מה יכולים להיות כבר ההבדלים בין החברות שמציעות שירותי אחסון. לפניכם מספר נקודות שצריך לשים אליהן לב לפני שבוחרים מקום לאחסון תכולה. אי עמידה ולו באחד מהפרמטרים שנסקרים לפניכם, צריך לעורר סימני שאלה.

רישיונות

כדי להקים עסק חוקי שמציע שירותי אחסנה, יש לקבל אישורים ממגוון גופים. לדוגמה, הרשות המקומית ומכבי האש. מעבר לכך, למקום האחסנה צריך להיות רישיון עסק והיתרי בנייה תקפים. למה זה חשוב? שתי סיבות עיקריות. 1. אי עמידה בתנאים הללו יכולה להעמיד את ביטוח התכולה שמוצע לכם בסכנה ממשית. כלומר – אם ייגרם נזק לתכולה, יכול להיות שלא יהיה מי שיסכים לשפות אתכם למרות שחשבתם שמוצע לכם ביטוח כחלק מהשירות. 2. שנית, יכול להיווצר מצב שכנגד המתחם מתנהלים הליכים משפטיים שבסופם יידרש לפנות את המתחם (צו הריסה או פינוי).

הדבר האחרון שאתם צריכים הוא לקבל טלפון בהול שאומר לכם שעליכם לסור באופן מיידי על מנת לקחת את חפציכם למקום אחר. תוסיפו לזה את עלויות ההובלה ואת כאב הראש הנלווה ותגלו שלא חסכתם כלום ואפילו שילמתם יותר – ועדיין לא עסקנו במצב שאתם בנסיעה עסקית מחוץ לישראל…

אחסון במכולות

אחת התופעות הנפוצות בענף אחסון תכולת הדירות, הוא היצע נרחב של מכולות שעברו הסבה מאחסון סחורות לאחסנה של תכולה. במקרים רבים מדובר במתחמים חקלאיים שהציבו בהם מספר מכולות לאחסנה. מיותר לציין שמכולות אינן מיועדות לאחסון תכולת דירה מכמה סיבות שנעות בין טמפרטורות קיצוניות שעשויות לפגוע בתכולה ועד לנושאי בטיחות אש ומזיקים. ברור ששירות כזה יהיה זול יותר ממתחם מאובזר ומאובטח אך צריך להבין שלא מדובר באותו שירות ובטח לא באותה תמורה.

מכולה לאחסון
מכולה שמתאימה לאחסון סחורות ולא לתכולת דירה

ביטוח תכולה

אחסנתם את תכולת הדירה ואתם חושבים שאתם מבוטחים – בדקו שוב. אנו ממליצים בחום לבחון את פוליסת הביטוח שלכם, גובה השיפוי והסייגים הנלווים. כמו כן, יתכן שתהיו מעוניינים לשדרג מעט את הביטוח כך שגובהו יתאים לשווי התכולה המאוחסנת שהרי אם אתם מאחסנים מערכת סלון יוקרתית שעלתה לכם עשרות אלפי שקלים – הגיוני שביטוח בגובה כמה אלפי שקלים לא יספק אתכם. מעבר לכך, בדקו היטב שסעיף הביטוח אכן מופיע בחוזה ההתקשרות שלכם אל מול הספק.

חוזה

הסכם השכירות צריך להיות מפורט ולתאר את מהות השירות שאתם מקבלים. רבים נוטים לחשוב שהחוזה מיועד רק לבעלי המקום אך בפועל צריכים להיות שם סעיפים שיבטיחו את שלום התכולה שלכם ושקיימת הבטחה למתן השירות שתואר לכם בשיחות השונות. כמו כן יש לוודא שבחוזה קיים סעיף שמתייחס לעלויות הביטוח.

צריכים גם הובלה? כך תקבלו יותר במחיר יותר זול

אם אתם משכירים מחסן לאחסון תכולת דירה או לעסק, סביר להניח שתזדקקו גם לשירותי הובלה. מדוע עם כן לשלם לשני נותני שירותים שונים ולמה להתנהל מול מספר גורמים במקום לעשות את זה במקום אחד?

חברות אחסנה רבות אינן מספקות שירותי הובלה וכדי להשלים את החסר הן מפנות אתכם למובילים שעובדים איתן. העניין יכול לייקר את השירותים ולהציב אתכם בסיטואציה שבה אתם צריכים לתאם את ההובלה והאחסון מול שני גורמים שונים.

אנו ממליצים להזמין שירות משולב של הובלה ואחסנה באופן ישיר מאותו ספק ולהבטיח ששני השירותים יהיו באחריותו ויבוצעו על ידו. דבר זה יכול יבטיח לכם מחירים זולים יותר כתוצאה מהיעדר מתווכים ושקט נפשי בידיעה שאתם עובדים מול איש קשר אחד שאחראי על השירות שתקבלו ושלא יפנה אתכם למישהו אחר במקרה שישנה בעיה.

יחידות אחסון נפרדות

מפתיע לראות איך אנשים כל כך חרדים לתכולת הדירה שלהם מצד אחד, אך מוכנים להפקיר אותה בידיים לא מוכרות מצד שני ומבלי להבין איך אותו שולחן מאוחסן.

זה השלב להסביר על יחידות האחסון הנפרדות. מדובר במתחם גדול שמחולק למאות חדרים ותאים בנפחים שונים, כאשר (וזו הנקודה החשובה) כל חדר מופרד משאר החדרים באופן מוחלט, עם קירות, מנעולים ודלת כך שמעבר להפרדה הוויזואלית, ישנה גם הפרדה אישית ואף אחד לא יכול להגיע לחפצים שלכם (אפילו לא עובדי המקום).

ההפרדה בין היחידות מביאה איתה יתרונות נוספים. לדוגמה, אינכם יודעים מה מאחסנים ביחידה הסמוכה, מה מצב הריהוט ואם הוא נגוע במזיק כלשהו, אך אתם יכולים להיות בטוחים שלא תהיה לכך השפעה כלשהיא על תכולתכם מפני שהתכולה שלכם מופרדת ומוגנת בניגוד למחסנים המשותפים שלא מציעים ביטחון בעניין זה.

יחידות אחסון תכולת דירה
יחידות נפרדות לאחסון תכולת דירה בתיבת נח

אבטחה

יש כמה אלמנטים שהופכים מתחם אחסנה לבטוח.

  1. חומה היקפית וגדרות שימנעו גישה אל המבנה.
  2. יש לוודא שבמקום מותקנות מערכות אבטחה מתקדמות לרבות מצלמות במעגל סגור.
  3. כל מתחם שמיועד לאחסון תכולה צריך להיות מאובטח על ידי שומר או חברת אבטחה עשרים וארבע שעות ביממה שבעה ימים בשבוע.

יש לכם ספק אם במקום מסוים עומדים בתנאים הללו? בקשו לראות את המצלמות, מערכת האזעקה ואת פרטי ההתקשרות אל מול מוקד השמירה. אתם לא צריכים ואין לכם ממה להתבייש מפני שאלה בקשות לגיטימיות שצריכות להישאל ולהיות מעוגנות בחוזה.

מצלמות אבטחה במתחם האחסון

הדברה

בניגוד להדברה ביתית שנהוג לבצע כאשר עוברים לדירה חדשה או כאשר מתעוררת בעיית מזיקים, במחסנים לאחסון תכולת דירה צריך לבצע הדברה יזומה באופן תקופתי.

פרק הזמן הרצוי לביצוע הדברה יזומה הוא אחת לשלושה עד ארבעה שבועות. בקשו לראות תעודות או קבלות שמוכיחות שבמקום מתבצעת הדברה יזומה נגד מזיקים שעשויים לסכן את התכולה שלכם.

הדבר האחרון שאתם צריכים הוא לפרוק את הציוד בבית החדש ולגלות שמושבה של חרק כלשהו בחרה להתיישב דווקא בסלון הנוח שלכם.

מערכות כיבוי אש ועשן

אחת הסכנות שנשקפת לציוד שמאוחסן במחסנים ויחידות אחסון הוא הנזק הישיר שעלול להיגרם כתוצאה משריפה או נזק עקיף כתוצאה מהעשן שמלווה אותה. לכן בכל מתחם אחסון שמכבד את עצמו צריכות להיות מותקנות מערכות לגילוי והתראה על שריפה או עשן וכן מערכת אוטומטית לכיבוי שלה (ספרינקלרים).

כפי שכתבנו בפסקה הראשונה של המדריך, יש צורך בהימצאות רישיון מכבי אש לקיומו התקין של העסק. על מנת לקבל רישיון נבדקים פרמטרים נוספים כגון אוורור ומערכות לפינוי עשן ונעשות בדיקות תקופתיות.

גישה אל התכולה

סביר להניח שבמהלך תקופת האחסון תצטרכו לגשת ליחידת האחסון על מנת להוציא משם דבר מה או לאחסן שם פריטים נוספים. בדקו האם נותן השירות שלכם מאפשר זאת ומהן שעות הפעילות של בית העסק. באופן כללי, החברות המובילות בתחום האחסנה מציעות זמינות של לפחות 9:00 עד 17:00 בימי חול כאשר אצלנו בתיבת נח תוכלו להגיע כמעט בכל שעות היממה – החל מהשעה 8:00 ועד השעה 18:00 ובימי שישי וערבי חג עד השעה 13:00!

איפה מאחסנים

אחזקה של מתחם אחסון במרכז תהיה יקרה יותר ביחס לפריפריה. אם אינכם גרים באזור גוש דן תוכלו לחסוך בהוצאות אך אם מקום המגורים שלכם במרכז הארץ, ישתלם לכם לשלם את התוספת הכספית ולו בכדי שהתכולה תהיה קרובה לדירה שלכם מאחר וכדי לאמוד את עלות האחסון, צריך לשכלל את עלויות ההובלה הנלוות.

כדי להבין את הנקודה, צריך לחשב את עלויות ההובלה למקום מרוחק מהדירה שתי פעמים, אחת עם הובלת החפצים למחסן והשנייה בהובלת התכולה מהמחסן אל הדירה.

במקרים רבים, תוכלו לחסוך בעלויות האחסון אך תצטרכו לשלם יותר עבור ההובלה. תוסיפו לזה את אי הנוחות שעלולה להתלוות לתהליך ותקבלו תמהיל של חוסר נוחות ומחיר גבוה.

שאלה שצריכה להישאל לפני בחירת מקום אחסון לתכולה

לאחר שקראתם את הסעיפים שמרכיבים את סל השירות המלא לאחסון תכולת דירה איכותי, האם אתם מאמינים שבאמת ניתן לספק את כל השירותים הללו במחיר של החל מ-20 שקלים כפי שתואר בתחילת הכתבה..? תרשו לי לקצר את התהליך בהתבסס על ניסיוננו רב השנים בתחום – לא ניתן בשום צורה לספק שירות איכותי כפי שתואר במחיר נמוך כל כך והסיכון שנלווה למחיר הזול עשוי להיות יקר הרבה יותר.

טיפים לחסכון כסף באחסון תכולה

למרות ההסבר, מחיר אחסון תכולה גם לא צריך להיות יקר ואפילו ישנן מספר דרכים חכמות לחסוך בעלויות האחסנה מבלי לפגוע באיכות השירות שתקבלו.

נפח יחידה מתאים

נניח שפניתם לחברת אחסנה מומלצת ואיכותית אך מאחר והתפוסה של התאים מלאה, התפשרתם על יחידת אחסון בנפח קרוב לנפח התכולה שלכם. השאלה היא כמה קרוב? כל מטר מעוקב של השכרת מחסנים עולה כסף ואם אתם צריכים 20 קו”ב – אין סיבה שתשכרו יחידה של 30 קו”ב מכיוון שאתם משלמים יותר כסף על משהו שאתם לא צריכים.

כדי להימנע ממצב שכזה, אנו ממליצים למדוד את נפח התכולה שמיועדת לאחסון (תוכלו לעשות זאת בחינם עם אחד מהיועצים של חברתנו “תיבת נח”) ורק לאחר מכן לאתר את היחידה המתאימה ביותר. בחברתנו “תיבת נח” ישנם למעלה מ-60 גדלים שונים של יחידות אחסון כדי שלא תצטרכו לשלם יותר ממה שאתם צריכים.

כוח המיקוח שלכם

בדומה לענף ההובלות, הביקוש לשירותי אחסנה, מושפע מאוד מעונות השנה. במקרים רבים, עלויות האחסנה עולות בחודשי הקיץ ויורדות בחורף. כמו כן, ככל שתאחסנו תכולה לטווח ארוך כך תוכלו להתמקח על המחיר מול נציג החברה.

מתווכים

משתלם יותר לרכוש מוצרים באופן ישיר ובלי מתווכים. שירותי אחסון התכולה אינם שונים ואם אתם צריכים לאחסן את תכולת דירתכם, יהיה חכם יותר לעשות זאת באופן ישיר אל מול חברת האחסנה מאחר שישנם מקרים שבהם חברת ההובלות תטווח בינכם לבין שירותי האחסנה ותגזור את הקופון המתבקש. בשורה התחתונה, במקום שגורם נוסף יפנה אלינו, תוכלו לפנות אלינו בעצמכם, ליהנות משירות יוצא מן הכלל לרבות מדידה של נפח התכולה בחינם וכן קבלת הצעת מחיר וליווי ללא עלות או התחייבות מצדכם.

עלות אחסנת תכולת דירה בחברת תיבת נח

נקדים ונאמר – אנו לא הזולים ביותר ולבטח לא היקרים ביותר. מה שבטוח – אנו שואפים להיות הטובים ביותר ולספק גם לכם את השירות המצוין שאנו מעניקים ללקוחותינו כבר למעלה משני עשורים והכל במחירים הוגנים ומשתלמים.

אנו החברה הוותיקה בישראל לאחסון תכולת דירה ומחזיקים ביחידות אחסון מאובטחות ואישיות בשלושה סניפים נפרדים עם שטח אחסון כולל של אלפי מטרים וכשמדובר באחסון תכולת דירתכם, אתם צריכים גוף גדול שילווה אתכם, יספק שירות מצויין ובעיקר – יתן לכם לישון בראש שקט בידיעה שהתכולה שלכם נמצאת בידיים טובות.

רוצים להתייעץ או לקבל הצעת מחיר? התקשרו אלינו או שלחו הודעה ונשמח לעמוד לשירותכם.

כתבות שעשויות לעניין אתכם