המדריך המקיף לאחסון תכולת דירה

המקצועיות שלנו - השקט שלך

ביטוח תכולה

לקוחותינו נהנים מביטוח התכולה הטוב ביותר בענף.

רישיונות והיתרים

רישיונות וההיתרים הדרושים שמבטיחים שקט נפשי.

אבטחה 24X7

אבטחה מלאה כולל שמירה אנושית 24 שעות ביממה.

שירות מעולה

צוות המומחים שלנו זמין לשירותכם.

לייעוץ והצעות מחיר

התקשרו 050-999-7434
או שלחו הודעה ונחזור אליכם בהקדם

יחידת אחסנה לתכולת דירה

אחסון תכולת דירה הוא אחד השירותים שנהנים מביקוש גובר בעשור האחרון וכמו בכל ענף אחר – היכן שהביקוש גבוה, כך יקומו עסקים חדשים בתחום, שיציעו שירותי אחסנה ולרוב יביאו לירידת מחירים בתחום. מכאן אפוא נוצר מצב שבו לצד חברות אחסון מקצועיות, קיימות חברות או מתווכים מסוגים שונים, שאם הייתם יודעים ומכירים את מהות השירות המוצע, לא בטוח שהייתם מעוניינים לשכור את שירותיהם – בטח כאשר מדובר ברכוש יקר כל כך – רגשית וכספית. החלטנו לכתוב את המדריך המפורט בישראל אודות שירותי אחסון תכולת דירה, כיצד תוכלו לחסוך כסף ובעיקר – איך לבחור בשירותי אחסון תכולה איכותיים שיאפשרו לכם לישון בשקט.

המגמות שתורמות להתגברות ההיצע של שירותי אחסון תכולת דירה

יחידות אחסון תכולת דירה
יחידות אחסון תכולת דירה

ריבוי מעברי הדירות שנוצר כתוצאה מעלייה במחירי הנדל"ן בישראל ואתם מחירי השכירויות, הביאו לכך שכיום יותר ויותר אנשים עוברים דירה לעתים תכופות יותר ונזקקים לשירותי אחסון תכולת דירה על מנת לשמור את תכולת הדירה במקום בטוח במקרים שבהם מקום המגורים קטן מלהכיל את כמות הריהוט והפריטים שנצברו.

מעבר לכך, ישנן סיבות רבות אחרות שמביאות לביקוש הגבוה לשירותי אחסון כדוגמת נסיעות עסקיות לחו"ל לפרקי זמן ארוכים. אם נעצור לרגע ונחשוב על מספר הרילוקיישנים של אזרחי ישראל, נגלה שזוהי תופעה שכמעט ולא היתה קיימת לפני עשרים שנים, אך עם התפתחות ענף ההייטק, נסיעות ממושכות והרצון לאחסן את תכולת הדירה במקום בטוח בזמן שמשכירים את הדירה, הפכו כמעט לעניין שבשגרה. מעבר לכך, ישנם מקרים נוספים ששירותי האחסנה מציעים פתרון מושלם עבורם כגון שיפוץ דירה והרצון להימנע מנזקים לתכולתה.

אין לי מספיק כסף לבחור בהצעה הזולה…

אתם תרים בגוגל אחר חברה שמציעה שירותי אחסון ומגלים שלל הצעות מפתות " אחסון תכולת דירה החל מ-20 ש"ח…" אין ספק שההצעה מפתה, אתם מתקשרים ועונה לכם אדם נחמד שמשקיט את הקול הקטן שאומר לכם לבדוק את הדברים לעומק וסוגרים את העסקה שנראית כמו אחת משתלמת במיוחד. יכול להיות שבאמת העסקה תשתלם לכם ותחסכו סכום כסף לא מבוטל אך כדאי שתדעו – אתם לוקחים סיכון! לצורך ההדגמה, נניח שאנו צריכים לנסוע מתל אביב אל אילת. סביר להניח שרובנו לא יתפתו לעבור את המהירות המקסימלית (אני מתכוון למהירות מופרזת במיוחד(:) רק כדי להגיע חצי שעה לפני הזמן מהסיבה הפשוטה שפעולה שכזו פשוט תעלה את הסיכוי שלנו להיפגע למרות שקיים סיכויי סביר שנגיע שלמים ובריאים. למה אני מספר לכם את כל זה ואיך זה קשור לאחסון תכולת דירה? פשוט מאוד – גם בבחירת שירותי אחסנה שאינם מקצועיים, סביר שתקבלו את תכולת הבית שלמה, במצב שהכנסתם אותה, אך האם אתם יכולים לקחת את הסיכון שהתכולה תפגע? האם הנזק שעשוי להיגרם לה כתוצאה מאחסון בתנאים לקויים שווה את החיסכון של כמה מאות שקלים? צריך להבין – כדי לתחזק מתחם מקצועי לאחסון תכולה, צריך להשקיע בתחזוקה, רישיונות ותפעול. מי שמציע מחיר נמוך במיוחד – או שמפסיד או סביר יותר – מעגל פינות על חשבונכם כך שבמקום שתקבלו שירותים א,ב ו-ג, תקבלו כנראה רק א ו-ג…

מה צריך לבדוק רגע לפני אחסון תכולת הדירה?

רובנו לא ממש מבינים מה יכולים להיות כבר ההבדלים בין החברות שמציעות שירותי אחסון. לפניכם מספר נקודות שדורשות את התייחסותכם טרם בחירת מקום לאחסון תכולה. אי עמידה ולו באחד מהפרמטרים שנסקרים לפניכם, צריך לעורר סימני שאלה וקריאה.

רישיונות

רבים אינם יודעים אך כדי להקים עסק חוקי שמציע שירותי אחסון תכולה, יש לקבל אישורים ממגוון גופים. לדוגמה, הרשות המקומית ומכבי האש. מעבר לכך, למקום האחסנה צריך להיות רישיון עסק והיתרי בנייה תקפים. למה זה חשוב? שתי סיבות עיקריות. 1. אי עמידה בתנאים הללו יכולה להעמיד את ביטוח התכולה שמוצע לכם בסכנה ממשית. כלומר – אם ייגרם נזק לתכולה, יכול להיות שלא יהיה מי שיסכים לשפות אתכם למרות שחשבתם שמוצע לכם ביטוח כחלק מהשירות. 2. שנית, יכול להיווצר מצב שכנגד העסק שמציע לכם את שירותיו, מתנהלים הליכים משפטיים שבסופם יידרש לפנות את המתחם. הדבר האחרון שאתם צריכים הוא לקבל טלפון בהול שאומר לכם שעליכם לסור באופן מיידי על מנת לקחת את חפציכם למקום אחר. תוסיפו לזה את עלויות ההובלה ואת כאב הראש הנלווה ותגלו שלא חסכתם כלום ואפילו שילמתם יותר – ועדיין לא דיברתי על מצב שאתם בנסיעה עסקית מחוץ לישראל

אחסון במכולות

מכולה לאחסון
מכולה שמתאימה לאחסון סחורות ולא לתכולת דירה

אחת התופעות הנפוצות בענף אחסון תכולת הדירות, הוא היצע נרחב של מכולות שעברו הסבה מאחסון סחורות לאחסנה של תכולה. במקרים רבים מדובר במתחמים חקלאיים שהציבו בהם מספר מכולות לאחסנה. מיותר לציין שמכולות אינן מיועדות לאחסון תכולת דירה מכמה סיבות – החל מטמפרטורות קיצוניות שעשויות לפגוע בתכולה ועד לנושאי בטיחות אש ומזיקים. ברור ששירות כזה יהיה זול הרבה יותר ממתחם מאובזר ומאובטח אך צריך להבין שלא מדובר באותו שירות ובטח לא באותה תמורה.

ביטוח תכולה

אחסנתם את תכולת הדירה ואתם חושבים שאתם מבוטחים – בדקו שוב. אנו ממליצים בחום לבחון את פוליסת הביטוח שלכם, גובה השיפוי והסייגים הנלווים. כמו כן, יתכן שתהיו מעוניינים לשדרג מעט את הביטוח כך שגובהו יתאים לשווי התכולה המאוחסנת שהרי אם אתם מאחסנים מערכת סלון יוקרתית שעלתה לכם עשרות אלפי שקלים – הגיוני שביטוח בגובה כמה אלפי שקלים לא יספק אתכם. מעבר לכך, בדקו היטב שסעיף הביטוח אכן מופיע בחוזה ההתקשרות שלכם אל מול הספק.

חוזה

הסכם השכירות צריך להיות מפורט ולתאר את מהות השירות שאתם מקבלים.. רבים נוטים לחשוב שהחוזה מיועד רק לבעלי המקום אך בפועל צריכים להיות שם סעיפים שיבטיחו את שלום התכולה שלכם וכן יבטיחו שאכן קיימת הבטחה למתן השירות שתואר לכם בשיחות השונות. כמו כן יש לוודא שבחוזה קיים סעיף שמתייחס לעלויות הביטוח. מעבר לכך, אנו ממליצים לקרוא את ההסכם בעיון ולהוסיף סעיפים על פי הצורך שלכם מאחר שבמקרים רבים, אחסון תכולת דירה עשוי להיות בעל מאפיינים שונים.

צריכים גם הובלה? כך תקבלו יותר במחיר יותר זול

שירותי הובלה שיכולים להוזיל את העלויות ולהבטיח לכם שירות טוב יותר הם משהו שבהחלט ניתן וצריך להשיג ולמען האמת הדרך להשיג את זה מאוד פשוטה.

אם אתם משכירים מחסן לעסק או שאתם מאחסנים את תכולת הדירה, סביר להניח שתזדקקו גם לשירותי הובלה. מדוע עם כן שתשלמו לשני נותני שירותים שונים ותצטרכו להתנהל מול מספר גורמים במקום לעשות את זה במקום אחד?

שכירת שירות משולב של הובלה ואחסנה במקום אחד נשמע מאוד הגיוני אך בפועל אנשים רבים עדיין שוכרים את השירות משני ספקים שונים – האחד מחברת ההובלה והשני מהעסק לאחסון דירות.

חמור מכך, לעתים קרובות בעלי עסקים מציעים את שני השירותים דרכם כשבפועל הם שוכרים נותן שירות מצד ג' כדי לספק לכם את השירות.

אנו ממליצים לשכור את שני השירותים באופן ישיר מאותו הספק ולהבטיח ששני השירותים יהיו באחריותו ויבוצעו על ידו. דבר זה יבטיח לכם מחירים זולים יותר כתוצאה מהיעדר מתווכים ושקט נפשי בידיעה שאתם עובדים מול איש קשר אחד שאחראי על השירות שתקבלו ושלא ישלח אתכם למישהו אחר במקרה שישנה בעיה.

יחידות אחסון נפרדות

מפתיע אותי לראות איך אנשים כל כך קנאים לתכולת הדירה שלהם (בצדק יש לציין) אך מצד שני, מוכנים להפקיר אותה בידיים לא מוכרות, מבלי לבדוק את הביטחונות שלהם. ישנם כאלה שלא יניחו משקאות חמים על השולחן אך מצד שני לא יודעים איפה הוא יהיה בזמן האחסנה והאם מישהו ישמור עליו כמוהם.

יחידות אחסון תכולת דירה
יחידות נפרדות לאחסון תכולת דירה בתיבת נח

זו הנקודה להסביר על יחידות האחסון הנפרדות. מדובר במתחם גדול שמחולק למאות חדרים בנפחים שונים, כאשר (וזו הנקודה החשובה) כל חדר מופרד משאר החדרים באופן ברור – עם קירות, מנעולים ודלת כך שמעבר להפרדה הוויזואלית, ישנה גם הפרדה אישית ואף אחד לא יכול להגיע לחפצים שלכם (אפילו לא עובדי המקום), בלי ליווי צמוד שלכם.

ההפרדה בין היחידות מביאה אתה יתרונות נוספים. לדוגמה – אינכם יודעים מה מאחסנים ביחידה הסמוכה ומה מצב הציוד (ריהוט שנגוע במזיק כלשהו לדוגמה), אך אתם יכולים להיות בטוחים שלא תהיה לכך השפעה כלשהיא על תכולתכם – זאת בניגוד למחסנים המשותפים שלא מציעים ביטחון בעניין זה.

אבטחה

באבטחת אחסון תכולת דירות צריך לשים לב למספר מעגלים הכרחיים. הראשון – חומה היקפית וגדרות שימנעו גישה אל המבנה. מצלמות אבטחה במתחם האחסוןשנית – יש לוודא שבמקום מותקנות מערכות אבטחה מתקדמות – לרבות מצלמות במעגל סגור. שלישית – כל מתחם שמיועד לאחסון תכולת דירה צריך להיות מאובטח על ידי שומר או חברת אבטחה – עשרים וארבע שעות ביממה שבעה ימים בשבוע. יש לכם ספק אם במקום מסוים עומדים בתנאים הללו? בקשו לראות את המצלמות, מערכת האזעקה ואת פרטי ההתקשרות אל מול מוקד השמירה. אתם לא צריכים ואין לכם ממה להתבייש – אלה בקשות לגיטימיות שצריכות להישאל ולהיות כתובים בחוזה.

הדברה

בניגוד להדברה ביתית – שם נהוג לבצע הדברה כאשר עוברים לדירה חדשה או כאשר מתעוררת בעיית מזיקים, במחסנים לאחסון תכולת דירה, צריך לבצע הדברה יזומה – טרם הופעת מזיקים מסוגים שונים. פרק הזמן הרצוי לביצוע הדברה יזומה הוא אחת לשלושה עד ארבעה שבועות. בקשו לראות תעודות או קבלות שמוכיחות שבמקום מתבצעת פעילות יזומה כנגד הופעת מזיקים שעשויים לסכן את מצב התכולה שלכם. הדבר האחרון שאתם צריכים הוא לפרוק את הציוד בבית החדש ולגלות שמושבה של חרק כלשהו בחרה להתיישב דווקא בסלון הנוח שלכם.

כיבוי אש ועשן

אחת הסכנות הגדולות ביותר שנשקפת לציוד שמאוחסן במחסנים ויחידות אחסון, הוא הנזק הישיר שעלול להיגרם כתוצאה משריפה או נזק עקיף כתוצאה מהעשן שמלווה אותה. לכן, בכל מתחם אחסון שמכבד את עצמו, צריכות להיות מותקנות מערכות לגילוי והתראה על שריפה או עשן וכן מערכת אוטומטית לכיבוי שלה. מעבר לכך, כפי שנכתב בפסקה הראשונה של המאמר, יש צורך בהימצאות רישיון מכבי אש לקיומו התקין של העסק (על מנת לקבל רישיון נבדקים פרמטרים נוספים כגון אוורור ומערכות לפינוי עשן).

זמינותזמינות גבוהה בתיבת נח

סביר להניח שבמהלך תקופת האחסון, תהיו מעוניינים לגשת ליחידה על מנת להוציא משם דבר מה או לאחסן שם פריט נוסף. בדקו האם נותן השירות שלכם מאפשר זאת ומהן שעות הפעילות של בית העסק. באופן כללי, החברות המובילות בתחום האחסנה מציעות זמינות של לפחות 9:00 עד 17:00 כאשר בתיבת נח, תוכלו להגיע כמעט בכל שעות היממה – החל מהשעה 8:00 ועד השעה 18:00 ובימי שישי וערבי חג עד השעה 15:00!

מיקום

אחזקה של מתחם אחסון במרכז הארץ עולה כסף – הרבה כסף ולכן עלויות האחסון יהיו יקרות יותר ביחס לפריפריה. אם אינכם גרים באזור גוש דן – הרווחתם אך אם מקום המגורים שלכם במרכז הארץ, ישתלם לכם לשלם את התוספת הכספית ולו בכדי שהתכולה תהיה קרובה לדירה שלכם מאחר וכדי לאמוד את עלות האחסון, צריך לשכלל את עלויות ההובלה הנלוות. כדי להבין את הנקודה, צריך לחשב את עלויות ההובלה למקום מרוחק מהדירה שתי פעמים – אחת עם הובלת החפצים למחסן והשנייה – הובלת התכולה מהמחסן אל הדירה. במקרים רבים, תוכלו לחסוך בעלויות האחסון אך תצטרכו לשלם יותר עבור ההובלה. תוסיפו לזה את אי הנוחות שעלולה להתלוות לתהליך ותקבלו תמהיל של חוסר נוחות ומחיר גבוה.

שאלה שצריכה להישאל לפני בחירת מקום אחסון לתכולה

לאחר שקראתם את הפרטים שמרכיבים את סל השירות המלא לאחסון תכולת דירה איכותי, האם אתם מאמינים שבאמת ניתן לספק את כל השירותים הללו במחיר של החל מ-20 שקלים כפי שתואר בתחילת הכתבה..? תרשו לי לקצר את התהליך בהתבסס על ניסיוננו רב השנים בתחום – לא ניתן בשום צורה לספק שירות איכותי כפי שתואר במחיר נמוך כל כך והסיכון שנלווה למחיר הזול עשוי להיות יקר הרבה יותר.

טיפים לחסכון כסף באחסון תכולה

אם לאחר כל מה שנכתב, אתם חושבים שלא ניתן לשכור יחידות אחסון איכותיות במחיר משתלם במיוחד, הרשו לי להרגיע אתכם. ישנן מספר דרכים חכמות לחסוך בעלויות האחסנה מבלי לפגוע באיכות השירות שתקבלו.

נפח יחידה מתאיםטיפים לחיסכון בכסף באחסון תכולת דירה

פניתם לאחת מהחברות המובילות בשוק – כזו שהמוניטין אינו מוטל בספק אך מאחר והתפוסה מלאה, התפשרתם על יחידת אחסון בנפח קרוב לנפח התכולה שלכם. השאלה היא כמה קרוב? כל מטר מעוקב של השכרת מחסנים עולה כסף ואם אתם צריכים 20 קו"ב – אין סיבה שתשכרו יחידה של 30 קו"ב – אתם משלמים יותר כסף על אחסון של לא פחות מאוויר!

כדי להימנע ממצב שכזה, אנו ממליצים למדוד את נפח התכולה שמיועדת לאחסון (תוכלו לעשות זאת בחינם עם אחד מהיועצים של חברתנו "תיבת נח") ורק לאחר מכן לאתר את היחידה המתאימה ביותר. בחברתנו "תיבת נח" ישנם למעלה מ-60 גדלים שונים של יחידות אחסון כדי לא תצטרכו לשלם יותר ממה שאתם זקוקים לו באמת.

כוח המיקוח שלכם

בדומה לענף ההובלות, הביקוש לשירותי אחסנה, מושפע מאוד מעונות השנה. במקרים רבים, עלויות האחסנה עולות בחודשי הקיץ ויורדות בחורף. כמו כן, ככל שתאחסנו תכולה לטווח ארוך יותר, כך תוכלו להתמקח על המחיר מול נציג החברה.

לאחר שאתם מכירים את שלושת הנקודות שיכולות לשחק לטובתכם, כל מה שנשאר לכם לעשות הוא להשיג את המחיר הטוב ביותר מבלי לפגוע בטיב השירות שתקבלו.

מתווכים

משתלם יותר לרכוש מוצרים באופן ישיר ובלי מתווכים. שירותי אחסון התכולה אינם שונים ואם אתם צריכים לאחסן את תכולת דירתכם, יהיה חכם יותר לעשות זאת באופן ישיר אל מול חברת האחסנה מאחר שישנם מקרים שבהם חברת ההובלות תספק לכם את השירות המבוקש ותגזור מכם את הקופון המתבקש. בשורה התחתונה, במקום שגורם נוסף יפנה אלינו, תוכלו לפנות אלינו בעצמכם, ליהנות משירות יוצא מן הכלל לרבות מדידה של נפח התכולה בחינם וכן קבלת הצעת מחיר וליווי ללא עלות או התחייבות מצדכם.

יש לכם שאלה? אנו מזמינים אתכם לכתוב לנו או להתקשר אלינו ואחד מהמומחים שלנו לאחסון תכולת דירה ישמח לעמוד לשירותכם ולספק לכם את השירות הטוב ביותר שניתן.

עלות אחסנת תכולת דירה בחברת תיבת נח

נקדים ונאמר – אנו לא הזולים ביותר ולבטח לא היקרים ביותר. מה שבטוח – אנו שואפים להיות הטובים ביותר ולספק גם לכם את השירות המצוין שאנו מעניקים ללקוחותינו כבר למעלה משני עשורים.

אנו החברה הוותיקה בישראל לאחסון תכולת דירה ומחזיקים ביחידות אחסון מאובטחות ואישיות בשלושה סניפים נפרדים עם שטח אחסון כולל של אלפי מטרים וכשמדובר באחסון תכולת דירתכם, אתם צריכים גוף גדול שילווה אתכם, יספק שירות מצויין ובעיקר – יתן לכם לישון בראש שקט בידיעה שהתכולה שלכם נמצאת בידיים טובות.

דילוג לתוכן