טיפים לבחירת המחסן המושלם

מחסנים פרטיים

מחפשים מחסן להשכרה ולא ממש בטוחים מה ההבדלים בין המחסנים השונים שמוצעים לכם וכיצד צריך לבחור את המחסן המושלם? אין ספק ששיקול הדעת בבחירת מחסן מתאים הינו קריטי להצלחת התהליך ולמידת שביעות הרצון שלכם אך כדי להגיע אל ההחלטה הנכונה עליכם להכיר כמה היבטים חשובים שצריך לבחון לפני שמחפשים מחסנים להשכרה.

למה אתם רוצים להשכיר מחסן?

אחת השאלות הראשונות שצריכות להישאל היא מדוע אתם רצוים להשכיר מחסן? שכן עשויים להיות הבדלים בין מי שמחפש יחידת אחסנה לאחסון תכולת דירה לבין מי שמחפש מחסן על מנת לאחסן סחורה לעסק.

ההבדלים האלה יכולים לבוא לידי ביטוי בגודל המחסנים, המיקום שלהם, שעות פעילות ושיטת האחסנה שנהוגה במקום כך שאם אתם צריכים מחסן לעסק, עליכם לוודא שכל התנאים שנסקור בהמשך מתאימים לסוג הסחורה שאתם מאחסנים. באחסון דירות לעומת זאת המצב קצת יותר פשוט מפני שהדרישות למקום אחסנה אמין ונוח אומנם קיימות אך מטבע הדברים באחסון תכולה יחידות האחסון יהיו פחות פעילות ביחס להשכרת מחסנים לעסקים שבהם בדרך כלל השימוש במחסנים הוא על בסיס יומי ועל כן אין להתפשר על איכות גבוהה והתאמה מושלמת לצרכים שלכם.

ביטוח ואישורים

כשאתם שוכרים מחסן אתם בוודאי מניחים שאם אתם משלמים כסף עבור המחסן אזי יש מי שידאג לתכולה שלכם ואתם יכולים להיות בראש שקט. אז זהו שלא. במדינת ישראל יש אלפי מחסנים בכל הארץ ולצד חברות אחסנה מעולות ומומלצות, יש גם חברות או פרטיים שמשכירים מחסנים בעיקר בשביל לעלות על הטרנד והביקוש ובלי לדאוג לאישורים ולביטוח.

אחזקה של מתחם אחסנה יכול להיות עסק יקר שמצריך אישורים והיתרים שונים ויש מי שיהיה מוכן לדלג על המשוכה ולדרוש כסף עבור שירות מפוקפק.

לא משנה מדוע אתם שוכרים מחסן, חשוב מאוד שתוודאו שהשירות ניתן לכם במסגרת חוקית ושיש לכם ביטוח.

מעבר לחשיבות של עניין הביטוח ועצם העובדה שהמחסנים פועלים במסגרת חוקית, בעלי עסקים שמחפשים מחסן להשכרה צריכים לחשוב גם על העובדה שמדובר בהוצאה מוכרת ושהם אכן מקבלים חשבוניות שמעידות על ההוצאה הזאת.

המיקום של המחסן

המיקום של המחסן הוא משהו שצריך לקחת בחשבון שכן הוא עשוי להשפיע באופן משמעותי על השירות שתקבלו ועל היכולת שלכם להשתמש במחסן ביעילות.

אם אתם משכירים יחידת אחסון לתכולת דירה לטווח קצר, כדאי שהמחסן יהיה בקרבת מקום לדירה שלכם כדי שתוכלו להוציא או להכניס לשם חפצים וכדי שההובלה תהיה זולה. לעומת זאת אם מדובר בשירות אחסון לטווח ארוך אזי ניתן לאחסן במקום מרוחק יותר ובתנאי שהוא זול יותר ושאתם לא צריכים את התכולה באופן מיידי.

בהשכרת מחסנים לסחורה לעומת זאת בעל העסק צריך לפעול מתוך מניעים מעט שונים ובכלל זה:

  1. בחירת מיקום המחסנים כך שיהיה נוח להגעה ולניהול הסחורה.
  2. חשיבה על פריסה גיאוגרפית נכונה וניצול המחסנים להשרה כדי להגיע ביתר קלות לאזורים מרוחקים יותר מבית העסק. לדוגמה, משלוחים מהירים יותר לערים שמרוחקות מבית העסק עצמו.
  3. שיקולים של עלות מול תועלת ביחס למיקום המחסנים.

שיטת אחסנה

יש 3 שיטות אחסנה עיקריות שנבדלות במחיר ובאופן האחסון:

  1. אחסון במחסנים אישיים.
  2. מחסנים משותפים.
  3. מכולות.

בעוד שמכולות מתאימות לסוג מאוד מסויים של סחורות ואינן מומלצות בדרך כלל לאחסנת תכולה או מרבית סוגי הסחורות.

מחסנים משותפים יתאימו למי שמחפש אחסון לטווח ארוך מבלי הצורך לגשת אל התכולה באופן תדיר. לאור זאת הם מתאימים למקרים מאוד ספציפיים של אחסנה.

אחסון במחסנים אישיים היא השיטה הטובה ביותר שמביאה לכם גמישות מרבית בניהול המחסן וחופש פעולה מקסימלי. אנו ממליצים לבחור במחסנים פרטיים שמבטיחים לכם פרטיות מרבית ואפשרות לנהל את הסחורה באופן חופשי.

אחסון במכולות

מעברים וגישה

אם אתם שוכרים מחסן אצל חברה מוכרת ומומלצת אז סביר להניח שתיהנו ממתקנים מתאימים שכוללים בין היתר גישה נוחה, מעברים רחבים שמתאימים לשינוע תכולה או סחורה וכיוצא בזה.

מדובר בחלק מאוד חשוב וככל שאתם עומדים להשתמש במחסן בתדירות גבוהה יותר, ככה החשיבות של העניין הזה עולה. בסופו של יום לאף אחד אין זמן להתעסק עם מעבר צר, משאית שלא יכולה להיכנס או בעיית חניה לרכב שלכם.

שירותים משלימים

השכרת מחסנים לרוב תהיה מלווה בשירותים נוספים כמו הובלה או רכישת חומרי אריזה מתאימים ואם מדובר באחסון סחורה שמיועדת למשלוחים והפצה, העניין הזה מקבל משמעות גבוהה עוד יותר.

לאור זאת אנו ממליצים לבחור בחברת אחסנה שמספקת לכם שירותים מקיפים לכל מה שתצטרכו. שימו לב שיכול מאוד להיות שכל חבת אחסנה תציע לכם גם שירותי הובלה אך חשוב להדגיש שבמקרים רבים היא רק מקשרת אתכם עם מובילים כאלה ואחרים ולמעשה היא אינה מבצעת או אחראית על ההובלה שלכם.

אנו ממליצים מן הסתם לעבוד עם חברת אחסנה שמבצעת בעצמה את כל השירותים שאתם צריכים ובכלל זה הובלה ואחסנה, שירותי אריזה ומכירת קרטונים למשלוחים או לאחסון.

צריכים מחסנים? לנו יש את מה שאתם מחפשים!

חברת ‘תיבת נח’ היא מהוותיקות בישראל לשירות אחסנה. אנו מנהלים אלפי מטרים של יחידות אחסון ומחסנים חדשניים ונוחים במיוחד עם נגישות מרבית ותנאים מעולים. כל השירותים שלנו ניתנים במסגרת ביטוח איכותי וכל המתקנים עומדים בדרישות החוק. כמו כן אנו מציעים לכם מערך שירות מקיף ובכלל זה שירותי הובלות ושיווק חומרי אריזה.

התקשרו אלינו או שלחו הודעה לייעוץ ולהצעת מחיר משתלמת.

כתבות שעשויות לעניין אתכם