טיפים ודגשים להזמנת הובלה ו / או אחסנה שאתם חייבים להכיר

הובלה ואחסנה

שירותי הובלה ואחסנה הולכים וצוברים פופולאריות בקרב מי שעוברים דירות או מחפשים פתרון זמני לצורך אחסון תכולת הדירה או חלקה.

אף על פי הביקוש הגבוה לשירות, הצרכן הממוצע אינו בקיא בשירותים הללו ויותר מכך, מדובר בשני שירותים עם אתגרים רבים כך שרמת המורכבות עולה פי כמה.

הבשורות הטובות הן ששירותי הובלה ואחסנה אינם צריכים להיות מסובכים ואם רק תדעו איך הענפים האלה פועלים, מה לבדוק ואת מי לבחור, תוכלו להזמין שירותי הובלה ואחסנה באופן פשוט למדי תוך חיסכון משמעותי במחיר ואפילו תוך שיפור השירות.

לפניכם הסבר מפורט וטיפים על שני השירותים הללו, החל מהדברים שצריך להיזהר מהם ועד לעצות מעשיות שיסייעו לכם להוזיל את העלויות.

רקע על שני השירותים

אחד הדברים הכי מפתיעים הוא שלמרות שבמדינת ישראל הביקוש לשירות הובלה ו/או אחסנה גבוה במיוחד, ונמצא בעלייה מתמדת, כמעט שאין פיקוח על התחום.

לא רק שאין מספיק תקנות ודרישות, אלא גם כשיש, האכיפה לא מספקת.

התוצאה מן הסתם היא ענף פרוץ למדי שבו כל מי שרוצה לפעול, יכול לעשות את זה כמעט באופן מידי.

חומרת העניין מקבלת משנה תוקף כאשר חושבים על כך שלמעשה מדובר בענף שירותים שבו אתם מפקידים את הרכוש היקר לכם מכל, בידי אנשים זרים שאינכם מכירים.

לא בכדי אנו שומעים חדשות לבקרים על שירות לקוי שניתן לצרכן, חוסר מקצועיות, אי עמידה בהסכמים ולעתים העניין יכול להגיע עד לכדי הונאה של ממש.

מי מאתנו לא שמע על סכסוכים בין מובילים ללקוחות? מדובר בעניין נפוץ למדי ואף על פי שמרבית חברות ההובלה יהיו הוגנות ומקצועיות, עדיין יש מי שצריך להיזהר ולהתרחק ממנו.

תוסיפו לזה את שירותי האחסנה שלעתים אינם ניתנים במסגרת תנאים הולמים, ותקבלו תמהיל נפיץ שבו אתם יכולים לשים את החפצים שלכם על קרן הצבי.

לאור זאת קיימת חשיבות עליונה לידע שלכם ולניהול תהליך נכון ומושכל, החל מבחירת חברת הובלות מומלצת ומקצועית ועד לאחסון תכולת דירה בטוח ונוח.

על מנת שנוכל לנהל את התהליך באופן הנכון, בואו ונפרק אותו למרכיביו – הובלה ואחסנה.

הובלה ואחסנה בחברת 'תיבת נח'
הובלה ואחסנה בחברת ‘תיבת נח’

כך תזמינו שירותי הובלה

הזמנת שירותי הובלה אינה צריכה להיות מסובכת, ואם מיישמים מספר כללים פשוטים, אפשר להבטיח בסבירות גבוהה מאוד שאתם הולכים להוביל כמו גדולים.

לפניכם מספר טיפים שיסייעו לכם לעשות את זה:

הקדימו להזמין הובלה

בעיות רבות נגרמות כתוצאה מפעולות שנעשו תחת לחץ והזמנת הובלה אינה שונה, עניין שיכול להשפיע על היצע המובילים שיעמדו לרשותכם ועל המחירים שתשלמו.

לדוגמה, אם תמתינו עם חיפוש המובילים לרגע האחרון, אתם עשויים למצוא את עצמכם עם מבחר דליל של בעלי מקצוע לא מומלצים, זאת מפני שסביר להניח ששיש ביקוש גבוה למובילים מומלצים.

מעבר לכך, המתנה לרגע האחרון יכולה להשאיר אתכם עם תאריכים ושעות לא נוחות ואפילו להוביל לתשלום כספי גבוה שלא בצדק ורק כי מחירה של הובלה בהתראה קצרה יכול להיות יקר יותר.

לעניין זה, כמובן שצריך להפעיל שיקול דעת ולהבדיל בין הובלת דירות לבין העברת פריט בודד.

התמקדו בחברות מקומיות

אחד מהמרכיבים של הצעת המחיר הוא הזמן שדרוש כדי להעביר את הפריטים וכן הוצאות הדלק והנסיעה של חברת ההובלה.

התמקדות בחברות מקומיות שלא צריכות לבזבז זמן וכסף בנסיעה יכול לסייע לכם לחסוך במחיר.

בדקו המלצות

אין כמו בעלי מקצוע מומלצים ומובילים אינם יוצאים מהכלל. חפשו המלצות ברשתות החברתיות ובגוגל וכמו כן בקשו מהמובילים רשימה של מספר ממליצים שאיתם תוכלו לשוחח ולהתרשם.

בדקו את ההתאמה

מי שמתאים להוביל מקרר אינו בהכרח מתאים להובלת דירה ובטח שלא לשירות מורכב יותר כמו אריזה והובלה.

בדקו ביטוח הובלה

ביטוח הובלות נועד כדי לבטח את החפצים שלכם מראשית התהליך ועד להגעה אל מקומם החדש.

חברות ומובילים רבים מתהדרים בביטוח של הרכב למרות שהוא אינו מתאים ואינו כולל את כל שלבי ההובלה אם בכלל. בקשו לראות מסמך שמאשר את קיום הביטוח המתאים.

חתמו על הסכם ברור

מצאתם חברת הובלה וסיכמתם על המחיר? חתמו יחד על הסכם ברור וציינו בו את כל הפרטים לרבות התאריכים, התיאור של ההובלה, מה מעבירים, לאן ואפילו את מספר המובילים והטיפ שיינתן להם. באופן הזה לא תהיינה הפתעות.

כך תזמינו שירותי אחסנה

אחסון תכולת דירה שונה ממרבית השירותים שאתם מכירים מפני שבניגוד לאחרים, כאן אתם מפקידים את התכולה שלכם לפרק זמן שיכול לנוע בין מספר שבועות ולהגיע לחודשים ואף שנים.

לאור זאת חשוב לבחור מחסנים להשכרה באופן קפדני תוך התייחסות לנקודות הבאות:

התאימו את המחסן לצורך שלכם

ישנן מספר שיטות אחסון – החל ממכולות, דרך מחסנים משותפים ועד ליחידות אחסנה פרטיות.

צריכים מקום עם גישה מרבית כך שתוכלו להוציא חפצים או להכניס חדשים בעת הצורך? לכו על יחידות פרטיות בעוד שאם אתם טסים לחול ולא מתכוונים לגשת לתכולה, תוכלו להיעזר במחסן משותף שהוא גם זול יותר.

אל תתפתו לאחסן במקומות מרוחקים

אחסון במקומות מרוחקים יכול להתברר כזול יותר אך אם תשקללו את הוצאות הנסיעה וההובלה, אתם יכולים לגלות מהר מאוד שאתם משלמים את אותו הסכום ואפילו יותר, מה גם שהעניין יכול להתברר כלא נוח בעליל.

אחסנו רק במקום עם תנאים נאותים

אנו מדברים על תנאי אחסנה נאותים בכל הזדמנות ובכלל זה ניקיון, שהמקום יהיה קריר, יבש ומוגן. אחסון בתנאים לא מתאימים יכול להוביל לנזקים ולאי נוחות. לדוגמה, אחסון רהיטים מחייב מקום שבו הטמפרטורה יציבה ולא קיצונית שאם לא כן, עשוי להיגרם נזק לרהיטים.

בדקו ביטוח אחסון

עוד דבר חשוב במיוחד הוא הביטוח ותנאי האבטחה במקום. חברת אחסון מקצועית מגובה בביטוח איכותי. בדקו שהשירות אכן כולל אחד כזה.

התרחקו מחאפרים

אחסון יכול להיתפס כמשהו פשוט אך למעשה צריך להבין שהמחסן צריך להיות עם אישורים מהרשות המקומית ומהכבאות האזורית. אל תתפתו לחאפרים שיבטיחו הרים וגבעות בלי כיסוי ממשי.

טיפים להזמנת הובלה ואחסנה באופן הנכון

הדרך הטובה ביותר להזמין שירותי הובלה ואחסנה הם לשלב את כל הטיפים שסקרנו. בנוסף, מומלץ להשוות מספר הצעות מחיר ומעל הכל, לבחור בחברה שמספקת את שני השירותים הללו תחת קורת גג אחת.

הסיבה היא שחברות הובלה רבות אינן מאחסנות בעצמן אלא נעזרות בחברות אחרות שמשלמות להן כסף עבור הפנייה של לקוחות (וההיפך).

כך נוצר מצב שבו אתם עלולים לאחסן את התכולה (או להיעזר בשירותי הובלה) שלא אתם בחרתם ואינכם מכירים את טיבם.

בחברת ‘תיבת נח’ מציעים לכם שירותי הובלה ואחסנה משולבים שמתבצעים ומנוהלים על ידינו באופן ישיר ובלי מתווכים.

אצלנו אתם נהנים מקשר אישי, מנהל שמלווה אתכם לאורך כל התהליך ולבסוף אפילו יכולים ליהנות משירותים מקצועיים של חברה וותיקה (מעל 20 שנים), עם ביטוח מלא ועוד לשלם פחות כסף…

התקשרו אלינו או שלחו הודעה לייעוץ חינמי והצעת מחיר משתלמת במיוחד.

כתבות שעשויות לעניין אתכם