אחסנת תכולת דירה – עצות וטיפים שימושיים

המקצועיות שלנו - השקט שלך

ביטוח תכולה

לקוחותינו נהנים מביטוח התכולה הטוב ביותר בענף.

רישיונות והיתרים

רישיונות וההיתרים הדרושים שמבטיחים שקט נפשי.

אבטחה 24X7

אבטחה מלאה כולל שמירה אנושית 24 שעות ביממה.

שירות מעולה

צוות המומחים שלנו זמין לשירותכם.

לייעוץ והצעות מחיר

התקשרו 077-470-6223
או שלחו הודעה ונחזור אליכם בהקדם

רעיונות וטיפים

לא פעם אתה עומד לפני מצב שהפתרון הטוב ביותר הוא אחסנת תכולת דירה או תכולת העסק לפרק זמן מסוים במתקן אחסון איכותי, עד יעבור זעם.

אחסנת תכולה דירה נפוצה מאד בחו"ל באירופה, בארה"ב ובמדינות נוספות.

אחסנת תכולה בארץ מחייבת לבצע מספר פעולות פשוטות אשר יבטיחו את צליחת תהליך האחסנה בצורה טובה ומושלמת ללא נזקים לתכולה ו/או לחלק מהפריטים המאוחסנים.

קיבלת החלטה לאחסן את התכולה, מה עליך לבדוק ואילו שיקולים יש לקחת לפני האחסון?

ראשית, בארץ יש מגוון רחב של מתקני אחסנה ועליך להתאים את סגנון האחסון לאופי התכולה המאוחסנת.
עבור אחסנת תכולת דירה הכולל רהיטים ומוצרי חשמל, מתאים אחסון במבנה מבטון אשר אינו מושפע ממזג האוויר החם השורר ברוב ימות השנה בארץ.

אחסון במבנה ממתכת כגון קונטיינר או האנגר העשוי מפח יכול לגרום נזקים בלתי הפיכים לריהוט ולמוצרי החשמל, המאוחסנים עד למצב של שינוי גוון הפריטים ועד יצירת עיוותים ודפורמציה במסכי טלויזיה, LCD ו/או מסכי מחשב.

אחסנה במבנה פח הממוקמים על פי רוב בפריפריה במושבים או קיבוצים, מבנים חקלאיים לשעבר אשר עברו הסבה וכעת משמשים כמחסנים, מחייבת ממך לבקר ביקור מוקדם לפני קבלת החלטה ועליך לקבל החלטה בהתאם להתאמת תנאי האחסון לסוג התכולה שעליך לאחסן ובהתאם לכל הפרטים הנוגעים לאחסון ולכל אורך תקופת אחסון תכולת דירה.

יש להביא בחשבון את תנאי האחסנה במקום.

הגישה למתקן האחסנה מבחינת מרחק גיאוגרפי, חניה במקום, נוחות מתקני השינוע לתכולה, ניקיון והדברה, הגנות ומיגונים על מתקן האחסנה, כיסוי ביטוחי , גישה לנכים ועוד.

במידה ועליך לאחסן מלאי או מוצרים לעסק, עליך לוודא שיש נגישות טובה למקום האחסון, כמו כן יש לבדוק שעות הפעילות, רמת הסיוע של הצוות ורמת ההיענות לצרכים מיוחדים שלך.

אחסנת תכולת דירה מחייבת ביצוע מספר פעולות פשוטות לשימור התכולה:

 • אחסנה בוואקום – מומלץ לאחסן בשקיות ואקום המונעות חדירת אבק ולחות, כמו כן מצמצמות את נפח האחסנה הנדרש .
 • אחסנת בגדים – ניתן לאחסן בגדים בתוך ארגזי קרטון, לא מומלץ להכניס את הבגדים לשקיות ניילון מחשש להיווצרות עובש ופטריות כתוצאה מלחות.
 • ריח נעים בבגדים המאוחסנים – ניתן לשים מבשמים, סבונים ריחניים או דפי ריח של מייבש כביסה .
 • אחסנת מכונת כביסה – לפני האחסון יש לרוקן את המכונה ממים, ניתן לעשות זאת על ידי פתיחת הפילטר הממוקם על פי רוב בחזית המכונה וניקוז כל הנוזלים על ידי הטיה של המכונה עד לריקון כל הנוזלים. נוזלים הנשארים בתוך המכונה יוצרים ריחות רעים שקשה מאד להיפטר מהם לאחר האחסון.
 • אחסנת מקרר – יום לפני הכנסת המקרר לאחסון יש לנתקו מהחשמל ולהשאירו פתוח למחרת בבקר יש לנגב עם מטלית יבשה את פנים המקרר ולספוג את כל הנוזלים אשר נוצרו מהזעת המקרר, למניעת עובש ופטרת בתקופת האחסון.
 • אחסנת ספות עור – מומלץ לעטוף את הספות בבד ולא בניילון, כמו כן יש להגן על הדפנות של הספות אשר ברוב המקרים יוצבו בתוך האחסון על צידם ובכך ישמרו ולא יגרם נזק לספות.
 • אחסנת תמונות שמן – מומלץ לא לעטוף את התמונות בניילון, אלא בקרטון גלי המאפשר אוורור ומונע הצטברות לחות .
 • סימון תכולת הקרטונים – השיטה הטובה ביותר לסימון הארגזים היא יצירת רשימת התכולה בכל ארגז ומספור הארגזים תוך סימון המספר בצורה בולטת על גבי הארגז .בצורה זו מציאת פריט מסוים לאחר שכל התכולה נמצאת בארגזים היא מלאכה קלה יחסית.
 • סימון "שביר" – יש לסמן על כל הקרטונים המכילים פריטים שבירים בצורה בולטת מכל צידי הקרטון למניעת נזק לפריטים.
 • סימון התכולה על פי יעדה – ניתן לסמן את הקרטונים עם מדבקות בצבעים שונים לפי היעד לאחר האחסנה, לדוגמא : מטבח יסומן במדבקות בצבע צהוב, סלון במדבקות סימון בצבע ירוק, חדר הורים יסומן במדבקות בצבע כתום, חדר ילדים יסומן במדבקות סימון בצבע תכלת וכו'. שיטת סימון זו מייעלת את תהליך פיזור התכולה לאחר תקופת האחסון, כמו כן מצוינת למציאת פריט מסוים במהלך תקופת האחסון, כגון בגדי חורף של הילד וכדומה.
 • סימון הפריטים או קרטונים ה"חמים" – מומלץ לסמן את הפריטים או הקרטונים שישנו סיכוי שבמהלך תקופת האחסון נצטרך להגיע אליהם, כגון : בגדים בהחלפת עונות, מוצרי חשמל שנצטרך לקחת מידות שלהם למסירה לבעלי המקצוע לפני חזרתנו לדירה ועוד. פריטים אלו יסומנו בצורה מאד בולטת וביום הכניסה לאחסון יש לבקש מהמוביל להכניסם אחרונים לחדר האחסון וכך תהיה הגישה אליהם נוחה יחסית והם יהיו זמינים במהלך כל תקופת האחסנה.
Call Now Button דילוג לתוכן