פעולות שצריך לבצע לפני אחסון תכולת דירה

אחסון תכולת דירה

שירותי אחסון תכולת דירה מאוד נוחים ואם מבוצעים באופן הנכון, הם יכולים לספק לכם הרבה שקט נפשי ואת הביטחון שהחפצים שלכם מאוחסנים במקום בטוח, ושתוכלו להוציא אותם מהאחסנה בבוא העת במצבם המקורי, בדיוק כפי שהכנסתם אותם בתחילה.

אף על פי כן העניין אינו פשוט וטובים ככל שיהיו שירותי האחסון, יש כמה דברים שעליכם לדעת לפני שאתם מאחסנים את התכולה. לפניכם מספר טיפים שיעזרו לכם להכין את התכולה לאחסון באופן בטוח שישמור עליהם לאורך זמן.

מה לבדוק לפני האחסון?

ראשית, בארץ יש מגוון רחב של מתקני אחסנה ועליך להתאים את סגנון האחסון לאופי התכולה המאוחסנת.
עבור אחסנת תכולת דירה הכוללת רהיטים ומוצרי חשמל, מתאים אחסון במבנה מבטון אשר מספק נוחות מרבית והגנה מקסימלית.

אחסון במבנה מתכת או מכולה יכול לגרום נזקים בלתי הפיכים לריהוט ולמוצרי החשמל המאוחסנים עד למצב של שינוי גוון הפריטים ועד יצירת עיוותים ודפורמציה במסכי טלויזיה, LCD או במסכי מחשב.

חשוב להבין היכן נמצא מתקן האחסנה ולוודא שהתנאים בו תואמים את המתבקש באחסנה של תכולת דירה.

דבר נוסף שחשוב לקחת בחשבון היא שיטת האחסון. באופן כללי ניתן לחלק את שירותי האחסנה בישראל ל-2 שיטות עיקריות.

 1. יחידות אחסון להשכרה – במסגרת השירות אתם מקבלים יחידה מופרדת שבה אתם יכולים לנהל את שטח האחסון בעצמכם, לרבות להוציא או להכניס חפצים כל עוד יש ביחידה מקום. היחידות הפרטיות מופרדות ונעולות.
 2. מחסן משותף – טוב לאחסנה לטווח ארוך שבמסגרתה אתם לא צריכים להגיע אל המחסן לעתים קרובות ובטח שלא להוציא או להכניס ממנה חפצים.

כשמדובר באחסון תכולת דירה, אנו ממליצים בחום לבחור ביחידות פרטיות שמצויות במבני בטון מוגנים עם רישיון.

מעבר לפרטים האלה יש לבדוק את הגישה למתקן האחסנה מבחינת מרחק גיאוגרפי, חניה נוחה, כניסה למשאיות, ניקיון והדברה, אבטחה, כיסוי ביטוחי , גישה לנכים ועוד.

בתיבת נוח מספקים שירותי אחסון דירות במבנים שמיועדים לכך. כל השירותים מלווים בביטוח ובשירות המקצועי הטוב ביותר שאתם יכולים לבקש.

 1. אבטחה 24 * 7
 2. רישוי מהעירייה.
 3. אישורים ממכבי האש.
 4. ביטוח מלא.
 5. שירותים נלווים כמו הובלה, מכירת חומרי אריזה, פירוק והרכבה, שירותי אריזה ועוד.
 6. חניה חופשית.
 7. יחידות אחסון נגישות ונוחות במיוחד.

אחסנת תכולת דירה מחייבת ביצוע מספר פעולות פשוטות לשימור התכולה:

 • עקבו אחר הדגשים לאריזה לפני אחסנה – כתבנו על כך מדריך שלם ואנו ממליצים לקרוא אותו. בגדול, אריזה לפני אחסנה שונה ביחס למעבר דירה רגיל וחשוב לארוז את התכולה בקרטונים מחוזקים ולהיעזר בחומרי אריזה מתאימים לשהייה ארוכה במחסן.
 • אחסנת בגדים – ניתן לאחסן בגדים בתוך ארגזי קרטון. לא מומלץ להכניס את הבגדים לשקיות ניילון מחשש להיווצרות עובש ופטריות כתוצאה מלחות.
 • ריח נעים בבגדים המאוחסנים – ניתן לשים מבשמים, סבונים ריחניים או דפי ריח של מייבש כביסה כך שניתן יהיה להוציא את החפצים כשהם רעננים ומריחים טוב.
 • אחסנת מכונת כביסה – לפני האחסון יש לרוקן את מכונת הכביסה ממים. ניתן לעשות זאת על ידי פתיחת הפילטר הממוקם על פי רוב בחזית המכונה וניקוז הנוזלים על ידי הטיה של המכונה עד לריקון מלא. נוזלים הנשארים בתוך המכונה יוצרים ריחות לא נעימים שקשה מאד להיפטר מהם לאחר האחסון.
 • אחסנת מקרר – יש לנתק את המקרר מהחשמל לפחות יום לפני הכנסתו לאחסון. השאירו אותו פתוח למספר שעות לאוורור וייבוש מלאים. יש לנגב את פנים המקרר עם מטלית יבשה ולספוג את כל הנוזלים על מנת למנוע עובש ופטרת בתקופת האחסון.
 • אחסנת ספות עור – מומלץ לעטוף את הספות בבד ולא בניילון, כמו כן יש להגן על הדפנות של הספות אשר ברוב המקרים יוצבו בתוך יחידת האחסון על צידם כדי לחסוך במקום.
 • אחסנת תמונות שמן – מומלץ לא לעטוף את התמונות בניילון, אלא בקרטון גלי המאפשר אוורור ומונע הצטברות לחות .
 • סימון תכולת הקרטונים – השיטה הטובה ביותר לסימון הארגזים היא יצירת רשימת התכולה בכל ארגז ומספור הארגזים תוך סימון המספר בצורה בולטת על גבי הארגז .בצורה זו מציאת פריט לאחר שכל התכולה נמצאת בארגזים היא מלאכה קלה יחסית.
 • סימון “שביר” – יש לסמן את כל הקרטונים המכילים פריטים שבירים באופן בולט ולהניח את הקרטונים האלה מעל קרטונים אחרים עם פריטים לא שבירים.
 • סימון התכולה על פי יעדה – ניתן לסמן את הקרטונים עם מדבקות בצבעים שונים לפי היעד לאחר האחסנה, לדוגמא : מטבח יסומן במדבקות בצבע צהוב, סלון במדבקות סימון בצבע ירוק, חדר הורים יסומן במדבקות בצבע כתום, חדר ילדים יסומן במדבקות סימון בצבע תכלת וכו’. שיטת סימון זו מייעלת את תהליך סידור התכולה לאחר תקופת האחסון, כמו כן היא יעילה למציאת פריט מסוים במהלך תקופת האחסון.
 • הניחו חפצים חיוניים במקום נגיש – ארגזים וציוד חיוניים שסביר להניח שתצטרכו אותם בתקופת האחסנה, יונחו במקום נגיש ולפני ציוד שאין בו צורך בזמן האחסנה.

כדאי לדעת! בתיבת נח אתם נהנים מליווי מלא לפני ובזמן האחסנה. אנו מתמחים באחסון תכולת דירות ביחידות פרטיות ובהשכרת מחסנים בכל גודל ונשמח לייעץ ולהסביר לכם כיצד להתכונן לאחסון של הדירה שלכם ולספק הצעת מחיר משתלמת במיוחד שכוללת את תנאי האחסנה ואת השירות הטוב בישראל כבר למעלה מ-25 שנים.

כתבות שעשויות לעניין אתכם